Італія – ​​не перша країна, де почали пити каву. Але цей напій швидко прижився на італійській землі. Перша кав’ярня в Італії була відкрита вже в 1647 році у Венеції. Саме Італія стала Батьківщиною еспресо, як згадувалось в статті нашого сайту, тут була винайдена спеціальна машина для його приготування і придумано безліч видів кави на його основі.

І у кого, як не у італійців, повчитися мистецтву насолоди цієї концентрованої бадьорістю у вигляді ароматного напою в крихітних чашках?

Італійці не п’ють кави «бідонами», тобто з великих чашок. На сніданок і після щільного обіду або вечері вони зазвичай п’ють еспрессо з мікроскопічних кавових чашок. Вранці, до 11-12 годин, допускається більше варіацій: це може бути капучино або латте макіато, але найчастіше все ж еспресо.

Еспрессо, як вважають італійці, дуже допомагає переварюванню їжі, тому вони п’ють його після їжі. Ніякого капучино або інших варіацій кави з молоком – тяжкість в шлунку і розлад травлення забезпечені (знову ж таки, на думку деяких італійців).

У зв’язку з тим, що еспресо подається в спеціальних товстостінних чашках, а обсяг самого напою невеликий, італійці дуже рідко п’ють каву на ходу, як, наприклад, це люблять американці або жителі великих мегаполісів, які поспішають на роботу. Італійці вважають за краще пити каву або за барною стійкою, або в розслабленому стані після смачного обіду.

У деяких регіонах Італії вважають за краще свої різновиди напоїв на основі кави, обов’язково спробуйте їхні види кави на основі різних комбінацій, що притаманні певному регіону в Італії. Наприклад, на Сицилії дуже люблять кавову граніту (колотий лід з еспресо і збитими вершками зверху). У Неаполі варто замовити un caffè alla nocciola – еспресо з горіховою пінкою, а в П’ємонті – un marocchino, напій на основі еспресо зі спіненим молоком і додаванням какао.

Коментарі