Коли ви приїжджаєте у відпустку в іншу країну, ви захоплено дивитесь по сторонам і вам все подобається, абсолютно. І це все не йде ні в яке порівняння з тим, що ви залишили вдома. Коли ви переїжджаєте в цю саму країну на постійне проживання, раптом виявляється, що ви помилялися і вам не подобається нічого, тобто зовсім нічого. Проходить деякий час і, в залежності від ваших особистих якостей і достоїнств, з’являється нормальне ставлення до навколишнього світу: щось добре, щось погано, а ось це треба б змінити, а у відпустку на батьківщину з’їздити пора … Але ви не тільки дивитесь інакше на оточення, у вас ще з’являються і інші звички. Так давайте ж розберемося, які звички говорять про те, що ви стали справжнім італійцем?

1. Ви долучилися до культури кавового пиття, позначили себе в барі неподалік, де вас обслуговують в першу чергу і де з місцевим барменом ви на «ти».

2. Вас більше не обурює безпечність на дорогах і ви не шукаєте очима зелене світло світлофора, щоб перейти вулицю. Ви це робите, де вам треба і коли вам треба.

3. Колись вам здавалося, що італійці не розмовляють, а кричать один на одного і взагалі намагаються з усіх сил виплеснути свої радості та проблеми не тільки на співрозмовника, але і на ні в чому не винних перехожих. Навіть тих, хто йде по іншій стороні вулиці. А сьогодні до вас прийшло розуміння, що так і повинно бути: інакше як вас почує співрозмовник в переповненому людьми місті ?!

4. Для розмови вам треба багато місця. Ваші руки независмо від вашої волі бурхливо жестикулюють, намагаючись доповнити вашу думку про останню гру улюбленої команди.

5. Ви перестали звертати увагу на розклад автобусів і режим роботи місцевих закладів. Ви вже добре засвоїли, що в Італії ніхто і ніщо не працює за графіком і ставитеся до такого стану речей стоїчно: viene quando viene (буде, коли буде). І дійсно, у власника магазину може затягнутися фієста, а робітники-транспортники оголосити один зі своїх незліченних страйків.

6. Ви вважаєте, що італьнскому кухня краща в світі і добре розбираєтеся в різноманітних спагетті і не менш різноманітних соусах.

7. Ви віддаєте перевагу італійським винам, знаєте, яке краще замовити до певної страви і не гірше сомельє можете визначити, в якому регіоні і з якого сорту винограду виготовлене дегустоване вами вино.

Коментарі