31 жовтня з самого ранку можна побачити дітей, переодягнених у відьом, зомбі, кажанів, привидів, скелетів та вампірів. Мами забавно розфарбовують милі мордочки своїх чад, відповідно до обраного способу. А діти, в свою чергу очікують веселого свята.

Хелловін в Італії не мав точної дати і це свято відзначали по-різному в різні дати (проте дати були близькі до актуальної, 31 жовтня) в кожному італійському регіоні. Але глибше вивчаючи минуле, знаходимо перші докази, що мали відношення до свята, вже у стародавніх римлян, які завдяки обмінам з кельтськими народами, зазвичай поминали померлих в жовтні і листопаді, незважаючи на те, що їх свята вважалися язичницькими і з цієї причини не визнавалися широкою громадськістю. Так було до тих пір, поки в 738 році папа Григорій III не прийняв рішення змістити свято поминання мертвих з 13 травня на 1 листопада, щоб він збігався з датою язичницького свята, таким чином уникаючи незаконних святкувань в той час, які довгий період ігнорувалися, але при цьому провокували галас. Днем пізніше було встановлено День всіх святих.

До Хелловіну Італії починають готуватися заздалегідь: вже в середині жовтня на прилавках магазинів з’являються декоративні гарбузи, печива та іграшки, а будинки і офісні будівлі прикрашаються гарбузовими «головами» з вирізаними очима і зловісними усмішками.

Святкування Хелловіну в Італію прийшло з Америки. Його відзначають в дитячих садах і школах, святкують на вулицях, в ресторанах і клубах. Є чудова традиція, яка шалено подобається дітям – це ходити по домівках і випрошувати солодощі. Після того, як господар будинку запитає «Хто там?», Діти повинні вимовити фразу «Dolcetto o scherzetto?». Згідно з традицією, якщо господарі будинку відмовлять, ті влаштують їм «солодке життя». Тому, краще не скупитися і поділитися з галасливою дітворою солодощами, зарядитися від них запалом, веселим сміхом і невгамовною енергією, а також намилуватися на їх костюми і розфарбовані фізіономії. Як правило, «злякавшись не на жарт» страшних нечистих, господарі будинків щедро обдаровують дітей цукерками, печивом і шоколадками. А найщедріші можуть подарувати малюкам м’які іграшки. Всі подарунки збираються в спеціальні сумочки, декоровані відповідно до свята. Але не в кожен будинок можна постукати. Якщо в саду або на підвіконні стоїть гарбуз, то це знак – в цьому будинку чекають «гостей».

На вулицях можна зустріти цілі групи переодягнених дітей і батьків, які шумно і весело ідуть від хати до хати. Ця традиція сягає в глибину століть, а точніше пізнього середньовіччя, коли бідняки ходили по домівках своїх більш заможних сусідів і в обмін на солодощі обіцяли помолитися за душі померлих їх родичів. А на наступний день після Хелловіна (1 листопада) святкується День Всіх Святих і вся Італія відпочиває.

Коментарі