Ducati – один з італійських брендів, найвідоміших у світі в галузі мотоциклів. Продається в основному в Америці та Японії. Його моделі творили історію мотоциклів і, оцінені всюди, стали джерелом натхнення для виробництва інших марок.

Історія

Ducati народжений в Емілії-Романьї у 1926 році як компанія, що спеціалізувалася на дослідженні та виробництві технологій радіозв’язку. У роки Другої світової війни, як і інші італійські компанії, була змушена перетворити виробництво з цивільного використання на військове.

Із завершенням німецької окупації та закінченням війни, 1946 року виникла потреба поєднати технологічне виробництво з чимось новим. Саме тоді створили відділ мотоциклів.

Після тисячі проектів і років основного виробництва, у 2012 році компанію Ducati придбала інша велика італійська компанія, відома в автомобільному світі – Lamborghini Automobili S.p.A.

Історичні моделі

1954 року Ducati найняв геніального дизайнера Фабіо Талліоні, який своїми ідеями характеризував мотоцикли Ducati протягом усієї другої половини століття. Він  розробив технології, що застосовуються і сьогодні, такі як десмодромна система, двоциліндровий двигун та рама каретки.

Серед флагманів виробництва Casa di Borgo Panigale – 750 GT, з двоциліндровим двигуном, Scrambler, який стає однією з найуспішніших моделей, і Pantah 500.

У 1993 році було створено Monster – старійшину “голих” мотоциклів, тобто мотоциклів без надбудов чи аеродинамічних захистів, модель, яка надихнула багато інших мотоциклів. З дебюту до 2007 року його стиль залишався незмінним. Ducati випустив понад 150 000 примірників Monster.

Ще на хвилі інновацій, у 90-х роках, компанія Болоньї створила серію ST (спорт-туризм) з мотоциклами, які є одночасно спортивними та зручними і можуть бути обладнані багажниками.

Ducati Hypermotard – дуже успішна модель для мультистради, як і Desmosedici RR – перше вуличне мото на ринку, що походить від гоночного прототипу, і ще новіший – Ducati 1199 Panigale.

Дукаті в гонках

У Ducati є відділ, який керує світовими змаганнями з мотоциклістів. Це гонки Superbike, в яких компанія виграла 14 титулів світу, і гонки Supersport (1 титул) та Superstock (3 титули). Ducati також змагається в чемпіонаті MotoGp, в якому він завоював свій перший титул світу в 2007 році.

Цікаво знати

У 1998 р. в місті Borgo Panicale побудований музей Ducati. Окрім виставки останніх моделей у семи мультимедійних тематичних експозалах, можна відслідкувати також історію цієї великої компанії.

До того ж, Ducati була першою компанією, яка продала мотоцикл через Інтернет. Це було 2000 року, а мотоцикл – Ducati MH900e.

Коментарі