Італія – країна з досить розвиненою економікою, одна з провідних країн не тільки Європейського Союзу, а й світу. У світі прийнято порівнювати наявність висотних будівель з прогресом і розвитком економіки, але це неправильна ідея. Великі компанії та корпорації можуть працювати в будь-якій будівлі – не обов’язково в хмарочосі на 117 поверсі.

Особливістю Італії є її прекрасний горизонт з червонувато-коричневими черепичними будинками в три-чотири поверхи, прекрасними соборами і іншими древніми будівлями. Італійці, як і деякі інші європейці, дуже цінують свої рідні природні та історичні пейзажі і вважають їх важливішими за сучасну архітектуру. Звичайно, один або два сучасних хмарочоса є майже в будь-якому значимому місті, але за всіма проведеними опитуваннями італійці категорично проти перетворення своїх затишних міст на подобу сучасних Шанхая або Токіо.

Порівнювати нові фінансові центри, на зразок Гонконгу, Стамбула або Делі з їх гігантськими хмарочосами, що дають фору навіть Нью-Йорку, з італійськими містами – не можна. Зазвичай нові бізнес-центри це перенаселені міста з десятками мільйонів жителів, чиї адміністрації змушені розміщувати робочі місця для мільйонів на вузькій ділянці суші. Будувати хмарочоси до небес для жителів азіатських і американських грошових столиць – єдиний вихід.

В Італії ж населення розподілено по країні рівномірно, важко назвати якесь місто, що є провідним фінансовим центром Італії.

З 65 мільйонів італійців в Мілані налічується 1,33 мільйонів жителів, а в Римі – 2,9 мільйонів чоловік. У великих містах Італії для комерційного району також виділяється окремий сектор. У Мілана він найбільший, тому більшість хмарочосів Італії зосереджені саме тут.

Хмарочоси в Італії не так вражають, як бізнес-центри в інших країнах, але і тут є будівлі, що привертають увагу туристів. Що характерно, всі вони мають свої імена.

У рейтингу 10 найвищих будівель Італії на першому місці міланський офіс Торре ЮніКредит висотою 231 м. Далі йдуть: Торре-Альянц 209,2 м (Мілан), Регіон П’ємонті 209 м (Турин), Торре-Хадід 177 м (Мілан), Grattacielo Intesa Sanpaolo 167,2 м (Турин), Палаццо Ломбардія 161,3 м (Мілан), Торре Солар 143 м (Мілан), Торре Діаманті 130 м (Мілан), Torre Telecom Italia 129 м (Неаполь) і Торре Понтінья 128 м ( Латина).

Коментарі