Місто Альберобелло знаходиться в провінції Барі, регіону Апулія. Популярність якому принесли унікальні білокам’яні міські спорудження  Труллі (trulli) – білосніжні будинки, виконані за допомогою сухої кладки та накриті конусоподібним дахом. Вони розташовуються на захід від центру Альберобелло – в районах Монті і Айя-Піккула.

Перші Труллі були збудовані в XIV столітті, але період їх популярності припав на XVI-XVII століття, коли в Неаполітанський королівстві ввели величезні податки на міські будови. Місцеві феодали заборонили своїм селянам будувати міцні будівлі. Селяни, щоб догодити своїм панам, пішли ще далі – вони стали викладати дах конусом, щоб їх можна було зруйнувати при наближенні збирача податкових податей всього лише одним рухом руки, вийнявши головну опору даху.

На сьогоднішній день Альберобелло – це єдине в світі місто, в якому збереглися цілі квартали з Труллі. Тому він вважається культурною столицею Іттрійскої долини. Вузькі вулички, маленькі будиночки з круглими купольними дахами щорічно привертають безліч туристів, охочих побачити культурну італійську спадщину.

Серед півтори тисячі казкових будиночків туристів чекають численними сувенірні лавки, кафе і ресторани. В останніх можна спробувати всі страви національної кухні, починаючи з класичної італійської піци і закінчуючи оригінальними чорним трюфелями.

В зоні Труллі знаходиться музей, що розташований в колишньому будиночку священика. На вершині району Монті знаходиться побудована на гроші американських емігрантів Труллі-церква Святого Антонія.

Ці незвичайні будинки «труллі» з 1930 року були визнані національним пам’ятником Італії та були внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1996 року. Міжнародна організація підкреслила оригінальність будинків, які зберегли культуру будівництва доісторичної епохи.

Коментарі