Замків і фортифікаційних укріплень налічується чимало по всій території Італії. Лише в регіоні Абруццо знаходиться близько 700 замків, фортець та міст з історичними мурами, які протягом століть обороняли населені пункти від ворожих посягань. Саме за численні оборонні укріплення Абруццо називають італійською Баварією. 

Чи не в кожному населеному пункті регіону височать вежі та оборонні укріплення. 

Найпривабливішою історичною пам’яткою Абруццо є замок Rocca Calascio, зведений у тринадцятому столітті у провінції Л’Акіла. Rocca Calascio вважається одним із найкрасивіших замків Європи.  

Розташований майже на висоті 1500 метрів над рівнем моря, над долиною Тіріно та рівниною Навеллі, він розтягнувся над захоплюючою гірською панорамою. Оригінальна конструкція фортеці, що складається з ізольованої чотирикутної вежі, викладеної камінням, у давнину слугувала сторожовою вежею. 

Rocca Calascio була знімальним майданчиком кількох кінострічок із середньовічним сюжетом – “Леді Хоук”, “Ім’я рози” та “Подорож нареченої”, що принесло їй всесвітню відомість.

У провінції Терамо знаходиться фортеця Civitella del Tronto, яку щороку відвідують історики та науковці. Це одна з найбільш вражаючих військових інженерних споруд у Європі. Фортеця складається з архітектурних укріплень різних епох, розташованих на різних рівнях, з’єднаних різними пандусами. Розташована на висоті 600 метрів стратегічного положення щодо старого північного кордону королівства Неаполя з Папською державою, вона має еліптичну форму, протяжністю до 25 тис. кв. і довжиною понад 500 метрів.

Спершу фортеця була власністю іспанського короля Філіпа ІІ Габсбурзького, згодом перейшла в підпорядкування Бурбонів, а в середині ХІХ століття її покинули і розграбували. Сьогодні фортеця доступна для відвідування вздовж трьох критих доріжок, залишків палацу губернаторів, церкви Сан-Джакомо, солдатських казарм…   

Castel Manfino у долині Кастеллана ще одна перлина військової архітектури. Розташований в одному з найчарівніших та найзагадковіших місць всієї провінції, на кордоні з районом Асколі на висоті 900 метрів на скелі з видом на долини Салінелло. 

Згідно з легендою, король Манфреди, син імператора Фрідріха ІІ, хотів побудувати його для захисту північної межі свого королівства від набігів. Після його поразки замок перейшов під контроль середньовічного французького графства Анжу. Сучасні руїни замку доступні відвідувачам через дерев’яні та сталеві доріжки. 

Відновлений замок Caldora Pacentro разом із замками Pettorano, Introdacqua, Anversa, Bugnara, Popoli та Rocca Casale входив до оборонної системи долини Пеліньї. Розташований на вершині чарівного середньовічного села, внесеного у список найкрасивіших сіл Італії, він вважається одним із найкрасивіших середньовічних укріплень в Абруццо. 

Замок Cantelmo Pettorano на Gizio – один із найцікавіших фортів цієї місцевості. Занедбану десятиліттями і цілком зруйновану історичну споруду відновили у 90-х рр. минулого століття. Сьогодні в ній експонуються постійно діючі виставки, зокрема, “Чоловіки і гора”, “Археологічні знахідки з римської доби” та ін. 

Roccascalegna – один із найвидовищніших і найпотужніших замків Абруццо стоїть на скелястому схилі з видом на середньовічне село, долину Ріо Секко та широку долину Сангро. Його історія пов’язана з ломбардами, які у УІ столітті укріпили фортецю. Згодом, перебуваючи у володінні швабів, ангевінів та арагонців споруда ще більше удосконалилася. 

Крім згаданих історичних замкових споруд у регіоні Абруццо заслуговують на увагу Palazzo Castellano графів Целано в Кастельвекко Субеко, замок графів Сангро в Анверсі делі Абруцці, замок Roccacassale, замок Piccolomini Balsorano в провінції Акіла, Castello della Monica та багато інших. Кожна із 700 замкових споруд заслуговує на окрему увагу. 

Коментарі