Понте Веккіо у Флоренції побудований в найвужчому місці тосканської річки Арно. Це не просто найстаріший міст, а й архітектурна пам’ятника, яка збереглася до наших днів практично в первозданному вигляді. Поруч з мостом Веккіо знаходиться культова пам’ятка Флоренції – галерея Уффіці. Багата історія та незвичайна архітектурна композиція привертає на Понте Веккіо безліч туристів з різних куточків планети.

Справа в тому, що задовго до його зведення, на цьому самому місці вже стояли два мости: перший був побудований ще в античні часи і набагато пережив своїх будівельників. Сильна повінь, що сталася на річці Арно в 1117-му році, стала останнім випробуванням для давньоримського моста, в результаті чого він був повністю зруйнований.

Другий міст, незабаром зведений на цьому ж місці, зумів протриматися трохи більше двохсот років. Однак і його спіткала доля попередника: міст був знесений нещадної водою в 1333-му році.

При будівництві третього і останнього моста Понте Веккіо, його архітектору довелося чимало потрудитися, щоб конструкція виявилася досить міцною і змогла витримати всі погодні катаклізми.

Дивно, що при своїй міцності, яка дозволила йому вистояти майже 700 років, кам’яний міст Понте Веккіо абсолютно не виглядає великоваговим, скоріше навпаки. Архітектору вдалося надати споруді своєрідну легкість, можна навіть сказати витонченість.

Це при тому, що крім основної своєї функції – переправи з одного берега річки Арно на інший – на мосту є безліч ювелірних крамниць і картинна галерея.

Магазинчики, що тягнуться по обидва боки Понте Веккіо, в самому його центрі поступаються місцем оглядовому майданчику з красивим видом на річку.

Прогулюючись по мосту можна побачити статую Бенвенуто Челліні і величезна кількість «замків кохання». Їх прикріплюють в самих різних куточках моста молоді пари, які бажають увічнити свою любов. Ця традиція, звичайно ж, виникла не у Флоренції. Але як міг італійський підприємець упустити шанс добре заробити? В самому кінці моста був магазин, де продавалися найрізноманітніші замки. Його господар пустив слух, що почуття між чоловіком і жінкою ніколи не згасне, якщо прикріпити замок на Понте Веккіо і кинути від нього ключ в Арно. За короткий проміжок часу власник магазину замків став одним з найбагатших людей в місті. Дотримуватися нової традиції вирішили не тільки венеціанці, але й численні туристи. Місць не вистачало: старі замки зривали, а на їх місце вішали нові. В результаті цього міст став частково руйнуватися. Влада Флоренції відреагували на це досить швидко. Тепер за «замок любові» в квітучому місті штрафують на 50 євро. Проблема була вирішена лише частково: для деяких закоханих парочок ця сума символічна і цілком прийнятна.

Коментарі