Укріта

Категорія: Культура, мистецтво та історія

Чарівний Святвечір: як його проводять італійці

Святвечір настає у ніч з 24 на 25 грудня, і ті, хто вірує, обов’язково приєднуються до церковної меси, яка зазвичай починається опівночі. Що потрібно і, навпаки, не можна робити у Святвечір?

Докладніше

Подарунки від відьми Бефани: цікаві персонажі Різдва

Найбільше чекають Різдва саме діти, адже це свято означає прикрашені ялинки, різдвяні віночки та багато подарунків від рідних людей. Але не тільки мами, тата та бабусі дарують презенти малечі. Відьма Бефана – персонаж з цікавою історією, також іноді з’являється у будинках хороших хлопчиків та дівчаток!

Докладніше

Адвент в Італії: у очікуванні казки

Адвент у перекладі з латини означає «пришестя». Це період очікування Різдва, під час якого християни готуються до одного з головних свят року. Як правильно його проводити та які традиції супроводжують адвент?

Докладніше

Як святкували Різдво у давнину: Італія Стародавня

Різдво в Італії – одне з головних свят, тому задовго до нього вулиці, будинки, площі та церкви прикрашають гірляндами, ялинками та вертепами. Працюють різдвяні базари, наповнені веселим гомоном та духмяними ароматами, а люди намагаються вибрати найкращі подарунки для своїх близьких. Але так було не завжди: як святкували Різдво у давнину і від чого воно походить?

Докладніше

Що готують на Різдво в Італії: тортеліні, каплун та весільний суп

Різдвяний стіл – не просто звичайна кулінарна традиція. Це місце, де збирається вся сім’я, там присутній дух єднання та добра. Скоро увесь світ почує різдвяні дзвони, тому прийшов час згадати, що італійці готують до цього довгоочікуваного свята

Докладніше

Чим прикрашають ялинку у Італії

Зелена лісова красуня давно перетворилася у світовий символ Різдва та Нового року. Статистика говорить, що 13 відсотків італійців щороку повністю змінюють новорічні прикраси у своєму домі. Які традиції супроводжують прикрашання головного дерева Нового року?

Докладніше

Новорічні традиції італійців, або Як відлякати злих духів

Для італійців Новий рік знаходиться на другому місці після Різдва, як у всіх європейців. Попри все, це дуже важливе та очікуване свято. Як прийнято зустрічати Новий рік в Італії?

Докладніше

Де зустріти Новий рік в Італії

Не дивлячись на те, що надворі середина листопада, багато людей вже замислюється над тим, де провести Новий рік та Різдво Христове. Якщо з другим проблем не виникає, адже це сімейне свято, то відносно першого можна і розгубитися. Давайте розглянемо популярні варіанти проведення Нового року в Італії

Докладніше

Новорічні ярмарки у Італії: нетлінні традиції древності

Вже зовсім скоро запалають вогнями ялинки, новорічні столи наповнять звабливі наїдки, а дітвора буде очікувати різдвяних подарунків. Але не тільки маленькі мешканці Італії та інших країн чекають цього чарівного свята – дорослі теж хочуть поринути у світ розваг! Новорічні ярмарки у Італії – особливе місце, де збуваються мрії…

Докладніше

Затоплена дзвіниця на півночі Італії: зв’язок прогресу та духовності

Затоплена дзвіниця височіє над озером Резія на півночі Італії як символ зв’язку духовного минулого та невмолимої ходи прогресу. Башта була побудована у 14-му столітті, а затоплена – у 1950 році минулого століття у зв’язку з будівництвом гідроелектростанції. У результаті було затоплено 677 гектарів площ, причому під воду пішли декілька селищ, не дивлячись на протести мешканців

Докладніше

Карло Коллоді та його «Пригоди Піноккіо»

Карло Коллоді, справжнє ім’я якого Карло Лоренціні – видатний італійський письменник та журналіст, перш за все, відомий своєю дитячою казкою «Пригоди Піноккіо. Історія дерев’яної ляльки». Мало хто з нас в дитинстві не зачитувався цією цікавою книгою!

Докладніше

Оперний театр Сан-Карло: найстаріший та найпрекрасніший у Європі

Цей знаменитий театр було збудовано за наказом Карла Третього. Король Неаполя наказав звести споруду на місці старого театру, який прийшов у запустіння. Назва колишнього храму Мельпомени – Сан-Бартоломео. Нова будівля відчинила свої двері у листопаді 1737 року. У той день для жителів міста та його гостей на сцені Сан-Карло поставили оперу «Ахілл на Скіросі»

Докладніше
Завантаження

Pin It on Pinterest