Італійська мова схожа на пісню. Тож не дивно, що музичні композиції цієї країни люблять і шанують у всьому світі. Італійська відноситься до категорії найбільш милозвучних і мелодійних мов в світі. Італійська мова нагадує пісню, тому немає нічого дивного, що багато музичних композицій цієї країни стали світовими хітами. Італійську пісню люблять і шанують у всьому світі, адже в ній дивним чином переплетена вся гама людських почуттів.


Деякі італійські пісні майстрів не втрачають своєї популярності протягом десятків років, з кожним роком набуваючи нових прихильників і шанувальників. Якщо ви теж є фанатом музичної культури цієї країни, пропонуэмо вашій увазі 10 кращих італійських пісень усіх часів.

Лучо Далла (Lucio Dalla) «Пам’яті Карузо».

Лучо Далла – найвідоміший італійський співак, композитор і актор. У 1986 році одну зі своїх композицій він присвятив знаменитому оперному співакові Італії Енріко Карузо. Пісня «Пам’яті Карузо» за короткий термін стала популярною не тільки в Італії, але і в багатьох інших країнах, принісши своєму авторові приголомшливий успіх. Музична композиція відтворює страждання і роздуми людини, що усвідомлює наближення смерті. Незважаючи на трагізм порушеної теми, «Пам’яті Карузо» наповнена любов’ю до життя і вірою в краще.

Адріано Челентано (Adriano Celentano) – Azzurro

Андріано Челентано – найзнаменитіший італійський співак, актор і композитор на пострадянському просторі. Кожна його пісня ставала хітом, а кожен фільм з його участю збирав аншлаг в залі. Однак особливої уваги заслуговує композиція Azzurro, написана Паоло Конте. Мелодійний і життєстверджуючий твір музичного мистецтва оспівує любов і прихильність, але не дивлячись на те, що в пісні Azzurro порушена любовна тематика, вона стала неофіційним гімном італійської збірної команди з футболу.

Умберто Тоцці (Umberto Tozzi) – Ti Amo

Італійський гімн любові, який завоював серця багатомільйонних шанувальників, італійська пісня про любов. Вперше сингл був випущений в 1977 році, що принесло Умберто Тоцці світову славу. Композиція Ti Amo була переспівана виконавцями з багатьох країн, включаючи Францію, Іспанію, Німеччину й Англію. Остання версія Ti Amo була виконана Умберто Тоцці в 2002 році. Щоб підкреслити чуттєвість і романтизм композиції, автор виконав її в дуеті з французькою співачкою Оленою Ка.

Еміліо Перікола (Emilio Pericoli) – Al di la

Пісня стала саундтреком до знаменитого фільму «Римська пригода», який вийшов у світ в 1962 році. Композиція Al di la принесла Еміліо Перікола міжнародний успіх, тому що саме з нею співак очолив музичні чарти Америки і Великобританії.

Jula de Palma – Tua

Зворушлива композиція про щастя дарувати і відчувати любов. Пісня була написана в 1958 році спеціально для музичного фестивалю, що проходив в Сан-Ремо. Композиція Tua принесла своїй виконавиці 4 місце, похвалу критиків і заслужену славу.

Джільола Чінкветті (Gigliola Cinquetti) – Non ho L’Eta ( «Я ще маленька»)

Пісня написана композитором Ніколо Салерно принесла виконавиці подвійну перемогу. Перший раз вона була відзначена на фестивалі пісні в Сан-Ремо, а другий – на Євробаченні 1964 року, де за підсумками голосування вона набрала 49 очок з 75 можливих. Джільола Чінкветті вперше виконала композицію в 16-річному віці. Образ виконавиці ідеально доповнив образ самої пісні, що принесло дівчині приголомшливий успіх.

Клаудіо Вілла (Claudio Villa) – O Sole Mio ( «Моє сонце»)

Одна з найвідоміших і виконуваних італійських пісень, написана Едуардо ді Капуа. Клаудіо Вілла виконав твір в 1964 році. На думку музичних критиків того часу, співак ідеально втілив образ твору, зумівши достукатися до сердець своїх шанувальників.

Клаудіо Бальоні (Claudio Baglioni) – Questo piccolo grande amore

Пісня про кохання, літо і глибокі почуття. Відомий співак Клаудіо Бальоні виконав Questo piccolo grande amore в 1972 році, що принесло йому славу найромантичнішого і чуттєвого виконавця Італії.

Васко Россі (Vasco Rossi) – Albachiara

Albachiara – це гімн ніжності і любові, оформлений в фатальну обробку. Васко Россі виконав композицію в 1979 році. Пісня настільки сподобалася слухачам, що згодом виконавцю довелося випустити кілька синглів і каверів. В останній раз композиція редагувалася в 2012 році.

Джузеппе Верді (Giuseppe Verdi) – La Forza del Destino ( «Сила долі»)

Опера Джузеппе Верді була написана в 1862 році спеціально для Великого Кам’яного театру Санкт-Петербурга. Увертюра є кульмінацією дійства, що відбувається на території Іспанії і Італії в XVIII столітті. «Сила долі» зіткана з трагізму і відчаю головного героя підкреслює драматизм твору.


Італійська музика 2021 року

Італійські пісні про любов

Коментарі