Італійці знані у світі своїми сирами і великою пристрастю у їх споживанні. Чимало їдять, задовольняючи свої харчові смаки, не задумуючись над ризиками. Однак багато хто вважає: для того, аби не підвищувався холестерин, необхідно абсолютно виключити із раціону всі види сирів, оскільки вони багаті жирами. Насправді не зовсім все так.

Недаремно кажуть, що правда має два кінці. Це стосується і сирів. Не кожен з них провокує високий рівень холестерину, який є основним фактором ризику виникнення серцево-судинних захворювань. 

Окремі сири містять абсолютно нешкідливі жирні кислоти. Важливо звертати увагу на процентну кількість і уникати надмірностей, включаючи споживання сиру в здорове і збалансоване харчування.

Отож, беремо на замітку! 

Дуже жирні сири із високим вмістом холестерину:

– пекоріно;

– пармезан.

Вживати їх варто помірковано, не виключаючи з раціону повністю.

Сири, які вважаються нежирними і їх можна їсти:

– кресценза;

– грецька фета;

– рікотта.

Кресценза – один із сирів з низьким вмістом холестерину: 53 мг на 100 грам продукту. 

Грецька фета містить високозасвоювані білки та багато мінералів. Містить 68 мг холестерину на 100 грам продукту. Сир багатий мінералами, включаючи кальцій і фосфор, але має і високий відсоток натрію. Тому його не варто споживати тим, хто страждає від високого артеріального тиску. Фета також містить високозасвоювані білки.

Рікотта – один з найкращих сирів, містить мало жиру. У рікотті 51 мг холестерину на 100 грам продукту, малий вміст ліпідів. Він багатий білками, мінералами (кальцій і фосфор) і вітамінами (ретинол і рибофлавін).

Фахівці рекомендують вживати дві порції рікотти на тиждень як білок.

Сир із допустимим вмістом холестерину:

– горгонзола.

Горгонзола багата водою і містить низьку кількість холестерину. Горгонзола не належить до жирних сирів. У ньому міститься приблизно 70 грам холестерину на 100 грам продукту: не надто мало, але й не надмірно. Цей сир варто споживати в помірних кількостях, у збалансованому і здоровому харчуванні його не заборонено. 

Сир із низьким вмістом холестерину, який додає калорій:

– моцарелла.

У 100 грамах моцарелли міститься 46 мг холестерину. Сир багатий такими мінералами, як кальцій та фосфор, вітамінами, включаючи А та В2. Експерти радять їсти його максимум два рази на тиждень, ще й тому, що 100 грам продукту додають приблизно 250 калорій.

Сир-“комора” холестерину:

– пармезан.

“Коморою” холестерину є улюблений італійцями сир пармезан. Вміст холестерину в ньому більший, ніж в інших сирах.  

Сир пармезан багатий мінералами, включаючи цинк і залізо, а також вітамінами А і В. Він містить 88 мг холестерину на 100 грам. Фахівці радять не надто захоплюватися споживанням цього сиру, достатньо одного разу на тиждень. Зовсім з раціону виключати не варто. 

Найменш холестериновий сир:

– “фіоккі ді латте”.

Цей сир вважається пісним: лише 17 мг холестерину на 100 грам. Його можна їсти стільки, скільки смакує, без жодних засторог. У ньому й місткість жиру дуже низька –  від 3 до 5%.

Коментарі