В Італію прибувають надшвидкісні потяги Hyperloop Italia у вигляді капсули. Hyperloop здатні долати відстані з швидкістю понад 1200 км на годину.

Нові потяги не потребують будівництва колій. Неймовірні швидкості, яких можуть досягти потяги Hyperloop, можливі завдяки використанню трубчастих конструкцій низького тиску діаметром 7 метрів, побудованих на пілонах, в яких “занурені” вагони. Іншими словами висока швидкість надсучасного транспорту розвивається завдяки магнітній левітації та пневматичному вакууму. Потяги Hyperloop утворюватимуть один великий вагон.

Про прибуття в Італію нових потягів наприкінці січня 2020 року говорилося у Римі в Палаццо Граціолі – приватній резиденції Сільвіо Берлусконі у столиці. Один із засновників компанії HyperloopTT італійський підприємець Габріеле Греста, буде також керуючим директором новоствореного стартапу, який вже 20 лютого 2020 року зможе оголосити про початок дослідження техніко-економічного обґрунтування першої секції, яка пов’яже центр Мілану з аеропортом Мальпенса.

Супершвидкісна капсула, що подорожує 1200 км у годину

Проект Hyperloop народився 2013 року і являє собою капсулу, здатну подорожувати зі швидкістю понад 1200 км на годину, використовуючи пасивну технологію левітації, розроблену американськими військовими для стабілізації гарматних снарядів.

Аеродинамічна капсула, як було задумано, рухатиметься не по коліях залізничної мережі, а всередині труби низького тиску. Система, як пояснив Габріеле Греста, дуже енергоефективна. Вона використовує переваги пасивної магнітної левітації, що стосуються кінетичної енергії, утворюваної капсулою і відновлюваної під час гальмування, а також розташування геотермальних, фотоелектричних та вітрових установок.

Переваги мають й економічне підгрунтя, оскільки “для реалізації проекту потрібна третина інвестицій, необхідних для побудови високошвидкісної лінії, а витрати можуть бути амортизовані за вісім років”.

З Дубаю – у Францію та Італію

Hyperloop вже підписав угоди з Абу-Дабі, США, Францією, Китаєм, Індією та Іспанією, щоб розпочати техніко-економічні обґрунтування та створити власну надшвидкісну капсулу. Зокрема, в Еміратах, в очікуванні Expo2020, завершується проект, який з’єднає Дубай з Абу-Дабі лише за 12 хвилин. Натомість сьогодні на поїздку з одного міста в інше на відстані 140 км потрібно витратити близько 1,5 години.

Вже наприкінці цього року кожен Hyperloop зможе здійснити 5000 поїздок на годину.

“Це правда, – підтверджує Греста, – перші 5 км в Дубаї практично готові, а потім є перетяжка на Тулузу, у Францію. Я особливо радий, що, як генеральний директор, особисто стежитиму за проектом в Італії. В Італії ми маємо першу в світі ліцензію з ексклюзивними брендами та технологіями. І контакти з шістьма регіонами, трьома на півночі і трьома на півдні, також вже є”.

Інвестиція 1,6 мільярдів євро за перші 80 кілометрів

“Ми підрахували, що на 80-кілометровій ділянці потрібні початкові інвестиції, – пояснює Греста – 1,6 мільярдів євро. Приблизно на 70% вони надходитимуть від приватних осіб, а 30% знаходитиметься в руках установ регіонів чи уряду, з окупністю інвестицій протягом 10 років. Ми змогли б створити щонайменше 12 тис. робочих місць.

Еволюція наземного транспорту стане реальністю протягом цього десятиліття, і я з гордістю думаю, що Італія буде однією з перших у світі, яка подорожуватиме надшвидкісним транспортом. Hyperloop ознаменує перелом між третьою та четвертою промисловою революцією, використовуючи технології, доступні у 21 столітті, для розробки безпечної, ефективної та стійкої транспортної системи”.

Під час римської презентації керівник Hyperloop Italia пояснив, що для побудови ділянок, по яких рухатимуться майбутні “надзвукові потяги”, інфраструктура буде розвиватися поряд із існуючими шосе та залізничними коліями.

Серед перших реалізацій пропонується встановити зв’язок між станцією Мілан Кадорна та аеропортом Мальпенса, яка дозволить пасажирам дістатися з одного пункту в інший лише за 10 хвилин. Інший напрямок, про який багато говорять, Верона-Трієсте, із подоланням відстані приблизно за 30 хвилин.

Неодноразові контакти з регіональними органами Апулії, Базилікати, Сицилії, Ломбардії, Венето та Фріулі Венеція Джулія підтверджені, що вказує на райони, на яких зосереджується Hyperloop.

Коментарі