Середземноморська дієта класифікована як найкраща в світі у 2020 та 2021 року. Вона випереджає дві інших відомих дієти – даш і флексітаріан. Про це повідомляє Coldiretti. Оцінки проводилися у рейтингу найкращих дієт, розробленому американським виданням News & World’s Report, відомим у всьому світі за розробкою рейтингів та порадами для споживачів.

Середземноморська дієта перемогла між 35 різними альтернативними. Її переваги у позитивних впливах на довголіття та користь для здоров’я, включаючи зниження та контроль ваги, здоров’я серця та нервової системи, профілактику ракових та хронічних захворювань, профілактику та боротьбу з діабетом.

Середньоморська дієта

Середньоморська дієта лідер у чотирьох категоріях 

Як зазначає Coldiretti, перемогу середземноморська дієта отримала завдяки першому місцю в чотирьох категоріях:

  • профілактика та лікування діабету; 
  • здорове харчування;
  • рослинні компоненти;
  • її легке дотримання.

За світове лідерство з середземноморською дієтою змагалися даже проти гіпертонії, яка в цій позиції займає почесне місце, і флексітаріаняк гнучкий спосіб харчування. На четвертій позиції опинилися розумова дієта, яка запобігає та зменшує когнітивний спад, та історична низькокалорійна дієта для схуднення.

До списку Юнеско занесена середньоморська дієта

“Важливу роль середземноморської дієти для здоров’я визнано через десять років після її внесення до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, що відбулося 16 листопада 2010 року. І це, не зважаючи на зміни, запроваджені президентом США Дональдом Трампом в американських шкільних їдальнях із пропозицією послабити програму, розпочату Мішель Обамою, для просування більш здорової їжі, такої як овочі”, – зазначає Coldiretti. 

Італія посідає перше місце в Європі за рекордами довголіття

Середземноморська дієта – це скарб італійського виробництва, який дозволив країні встановити рекорди довголіття в Європі.

Скільки живуть італійці?

Національна тривалість життя тут досягає найвищого історичного максимуму – 82,3 роки, 80,9 років для чоловіків та 85,2 років для жінок, а також із старшими ста років.

Продукти для середньоморської дієти

Середньоморська дієта продукти

Всесвітнє визнання середземноморської дієти грунтується в основному на хлібі, макаронах, фруктах, овочах, м’ясі, оливковій олії extravergine і традиційному келиху вина, що вживається за столом при регулярному харчуванні. Це підтверджено дослідженнями американського вченого Анчеля Кіса, який насамперед підкреслив її корисний вплив,  проживши понад сорок років в Аккіаролі в провінції Салерно.

Цікаві факти про середньоморську дієту

Для Coldiretti нове визнання також є відповіддю на наклейки – сигнали тривоги щодо харчових компонентів, які деякі країни, від Великої Британії до Чилі та Франції, застосовують до різних продуктів середземноморської дієти на основі вмісту жиру, цукру чи солі. “Система маркування вводить в оману та дискримінує, – зазначає президент Coldiretti Етторе Прандіні, – парадоксально виключаючи з раціону здорові та натуральні продукти”, ризикуючи пропагуванням нездорової їжї.

“Неприпустимо передавати на захист споживачів систему, яка намагається впливати на них, спрямовуючи на перевагу продуктів нижчої якості.  Харчовий баланс необхідно шукати між різними продуктами, що вживаються в повсякденному раціоні, а не в конкретному продукті, – продовжує Прандіні. – Італія зобов’язана запровадити систему, яка враховує всю харчову дієту, не зосереджену на одному продукті”.

У цьому контексті, за словами очільника Coldiretti, задля уникнення плутанини, на продуктах, визнані характеристики яких часто мають рецепти, що передаються століттями, правильно було б не виставляти євромаркування Dop та Igp.

Середньоморська дієта меню

Коментарі