За даними путівника Gelaterie d’Italia del Gambero Rosso 2020, найкраще шоколадне морозиво в Італії роблять у Мілані. Загалом у Мілані – п’ять магазинів морозива, нагороджених “tre coni” (три конуси) – найвищим визнанням. У рейтингу кращих салонів морозива Італії загалом 11 адрес по всій Ломбардії.

Відомий путівник насправді присудив один із спеціальних призів, передбачених виданням – за найкраще шоколадне морозиво. Його призначено закладу “Lo Gnomo gelato”, що знаходиться на via Cherubini, неподалік corso Vercelli (біля зупинки метро Pagano). 

Шоколад, вказаний в посібнику: молочний Ecuador, i два чорних (fondenti) Venezuela 85% та Repubblica Dominicana 68%, а також білий Opalys. За визначенням Gambero Rosso, це морозиво є “плодом великої уваги у виборі сировини та такої ж майстерності в її обробці і збалансуванні рецептів” трьох власників магазину морозива Франчески Акквавіви, Андреа Бістаффи та Марка Суммонте.

П’ять найкращих магазинів морозива у Мілані

Серед 400 магазинів морозива, внесених у путівник, п’ять у Мілані отримали “tre coni” – найвище визнання, яке присуджує Gambero Rosso. Разом із “Lo Gnomo gelato” його надано магазинам морозива “Artico”, “Ciacco”, “Paganelli” e “Pavé”.

Магазин морозива “Artico” розташований у районі Isola на via Luigi Porro Lambertenghi 15 та біля Duomo по via Dogana, 1.

“Ciacco, gelato senz’altro” у Мілані знаходиться на via Spadari. 

Магазин морозива “Paganelli” розташований на via Adda, на куті з via Fara (зона stazione Centrale).

Натомість “Pavé – gelati e granite” працює на via Cesare Battisti, біля Colonne di San Lorenzo.

Загалом у Ломбардії найвище визнання отримали 11 магазинів морозива.

Усі магазини морозива, які отримали “tre coni” від Gambero rosso в Ломбардії:

La Pasqualina – Almenno San Bartolomeo (Bergamo)

Il Dolce Sogno – Busto Arsizio (Varese)

Oasi American Bar – Fara Gerra D’Adda (Bergamo)

Artico – Milano

Ciacco – Milano

Lo Gnomo Gelato – Milano

Paganelli – Milano

Pavé – Gelati & granite – Milano

Chantilly – Moglia (Mantova)

L’Albero dei Gelati – Monza

VeroLatte – Vigevano (Pavia)

Коментарі