Антиоксидантні властивості оливкової олії

У мозку ссавців, особливо в гіпокампі, протягом усього життя виробляються нові нейрони. Цей процес під назвою нейрогенез є необхідним для формування епізодичної пам’яті. Як показали останні дослідження, нові нейрони гіпокампа генеруються зі стовбурових клітин і під час старіння відбувається прогресуюче зниження обох, що є зародком різкого скорочення епізодичної пам’яті. Гідрокситирозол, сполука, природно присутня в оливковій олії extra-vergine, має сильні антиоксидантні та захисні властивості на клітини, і відомо, що кілька факторів, включаючи дієту, здатні стимулювати нейрогенез у дорослих.

Команда науковців під керівництвом Феліс Тірон у співпраці з Лаурою Мікелі, Джорджіо Д’Андреа та Мануелою Чеккареллі з Інституту біохімії та клітинної біології Національної ради досліджень (Istituto di biochimica e biologia cellulare del Consiglio nazionale delle ricerche – Cnr-Ibbc) продемонструвала на моделі старих тварин, що гідрокситирозол повертає процес нейрологічного старіння. Дослідження опубліковане в міжнародному журналі Faseb Journal. 

“Пероральний прийом гідрокситизолу протягом одного місяця утримує нові нейрони, що виробляються в цей період, як у дорослих, так і в літніх людей. Це також стимулює проліферацію стовбурових клітин, з яких утворюються нейрони”, – пояснює Тірон. – Крім того, гідрокситирозолу, завдяки своїй антиоксидантній активності, вдається “очистити” нервові клітини, оскільки це також призводить до зменшення деяких маркерів старіння, таких як ліпофускіни, які є скупченням сміття в нейронних клітинах”.

“Завдяки маркеру активності нейронів (c-fos) ми також підтвердили, що нові нейрони, які утворюються в надлишку у літніх людей, насправді вставляються в ланцюги нейронів, таким чином вказуючи на те, що ефект гідрокситирозолу перетворюється на збільшення функціональності гіпокампу, – продовжує Мікелі. – Доза, що приймається щодня під час експерименту, еквівалентна дозам, які людина могла б приймати при збагаченні дієти та / або з добавками (близько 500 мг / добу). Однак прийом гідрокситирозолу матиме ще більшу ефективність, якби це сталося через споживання функціональної їжі, такої як оливкова олія”.

Ці результати підтверджують сприятливий вплив середземноморської дієти, зокрема для людей похилого віку, і відкриваються до потенційного екологічного аспекту.

“Сильно забруднюючі залишки при переробці оливок містять велику кількість гідрокситирозолу: покращення процедур розділення хороших компонентів при переробці дозволить отримати гідрокситирозол та зменшити шкідливий вплив”, – підсумовує Тірон

Коментарі