Серед усіх вищих навчальних закладів світу лише 50 університетів надають більше можливостей для роботи. Саме вони мають чудово налагоджені: взаємозв’язок між навчанням та подальшим працевлаштуванням, контакти з компаніями. Крім того, користуються високою репутацією серед менеджерів.

Першу сходинку в рейтингу QS Quacquarelli Symonds, складеному QS World University Rankings, який оцінював 758 університетів світу на основі гарантованого працевлаштування випускників зайняв Массачусетський технологічний інститут. За ним слідують університет Стенфорд, а потім Каліфорнійський університет Лос-Анджелеса.

Щодо Італії, то Політехніка Мілану входить у топ 50-ку, займаючи 41-у позицію в світовому рейтингу. Римська Sapienza опинилася на 93-му місці. Політехніка в Турині в межах 111-120, а католицький університет – в межах 121-130.

Серед 250 кращих – університети у Падуї (151-160 сходинки), у Пізі (161-170 сходинки), Statale di Milano та університети Турина і Тренто (усі займають між 201-250 сходинками). La Federico II з Неаполя знаходиться в діапазоні 251-300, а Ca’ Foscari, Pavia, Tor Vergata, Milano-Bicocca і Verona займають між 301 і 500 сходинками. 

Для визначення рейтингу державних та приватних університетів використовуються п’ять показників:

– дані 29 тисяч успішних людей, щоб зрозуміти, де вони навчалися;

– репутація на думку понад 44 тис. роботодавців у всьому світі;

– партнерство між місцевими та міжнародними університетами та рекрутерами;

– наявність фірм на кампусі для перехоплення талантів;

– відсоток зайнятих протягом року після закінчення навчання.

Проте, якби брався до уваги лише рівень зайнятості випускників, Італія знаходилася б на другому місці. Міланська політехніка має однакові заслуги з Чиказьким університетом, Технологічним університетом Аміркабіру та Universidad Pontificia Comillas.

Коментарі