В Італії є земля, яка пахне какао. І знаходиться вона не в Умбрії, і навіть не на Сицилії. Розташована “шоколадна долина” у Тоскані, а точніше в районі між Пізою, Пістоєю та Прато. В останні роки вона прославилася розвитком численних високоякісних шоколадних виробництв та майстрами, здатними створювати чудові вироби на основі какао та шоколаду.

У Понтедері, в провінції Піза, працює історична шоколадна кондитерська Amedei, лауреат численних міжнародних нагород, в тому числі “Золотої премії” (“Golden Bean Award”), присудженої їй Академією шоколаду в 2013 році. Її праліне ручної роботи –  вершина шоколадної майстерності і смаку.  Тут можна відвідати виробництво, аби на власні очі побачити всі секрети народження шоколаду з його дегустацією. 

У центрі Пістої, на центральній площі Сан-Франческо, знаходиться шоколадна фабрика Corsini, де вже майже століття виробляються цукерки та шоколад. Увійдіть в магазин і вас одразу ж пригостять чашкою гарячого шоколаду. 

Родина Корсіні турботливо передала сучасникам традиції та рецепти створення шоколаду. “Confetti di Pistoia” (оригінальні, експортовані по всьому світу) навіть сьогодні виробляються з тими ж інгредієнтами, що й раніше: виключно вода та цукор, які потім покриваються мигдалем, фундуком, ягодами какао, шоколадом, апельсином та конфетті, середньовічним “конфетті анісом”. Однак знаковим продуктом Corsini є Panforte Glacè al cioccolato. Створений Бруно Корсіні в середині 1930-х років, в потребі “винайти” шоколад на основі національних продуктів, він готується за тим же ж рецептом того часу.

В околицях Пістої варто відвідати Монсуммано Терме із його підприємством Slitti, де виготовляють шоколад високого гатунку. А в Аґліяна працює висококласний майстер Роберто Катінарі (Roberto Catinari)), піонер у виробництві шоколадних ремесел. Саме він 1974 року, керуючись двадцятирічним досвідом роботи в Швейцарії, розпочав переробку шоколаду в Тоскані.

У Прато неможливо оминути Pasticceria Mannori, яка вже тридцять років продукує праліне, торти та шоколадні яйця.

Коментарі