Із 16 січня 2020 року офіційно ввімкнено зелене світло для каннабісу за столом. Відповідний указ щодо встановлення максимальних обмежень Thc у продуктах харчування опубліковано в Офіційному віснику (Gazzetta Ufficiale). Про це повідомляє Coldiretti (Confederezione Nazionale Coltivatori Diretti). 

Відтепер печиву, хлібу, хлібобулочним виробам, борошну, олії, які останнім часом зазнали буму, відкрита вільна дорога до італійських столів. Крім випічки, коноплю дозволяється використовувати і для приготування рікотти, тофу, смачного веганського напою, а також пива.

До слова, у Мілані, в одному з магазинів продуктів “alla cannabis” раз у тиждень влаштовують конопляні аперетиви. 

З публікацією в Офіційному віснику указу, який встановлює максимальні межі тетрагідроканабінолу (Thc) в їжі, пояснює Coldiretti, “були отримані відповіді сотням господарств, які інвестували у вирощування цього виду рослин”. Завдяки новому бізнесу оброблювана в Італії земля за п’ять років збільшилася в десятки разів, піднявшись з 400 гектарів у 2013 році до майже 4000 у 2018 році.

Указом Міністерства охорони здоров’я, зокрема, встановлено, що максимальна межа ТГК для насіння коноплі, борошна, отриманого з насіння та добавок, що містять похідну їжу, становить 2 міліграми на кілограм, тоді як для олії, отриманої з насіння – 5 міліграм на кілограм.

“Очікувана публікація в Офіційному віснику прояснює діяльність сектору, який за останні роки відчув справжній бум, – зазначає Coldiretti. – Цей тип культури, який поширюється на всю Італію, несе справжній прибуток, враховуючи, що до 1940-х років конопля вирощувалася на майже 100 тис. га”.

Коментарі