Одного дня навесні 2019 року, у відрядженні в П’яченці, я смакувала кавою еспрессо, приготовленою у вафельній філіжанці. Як кажуть, два в одному: випити і закусити. Коштувала така кава аж… 80 центів. Вперше каву у вафельній філіжанці пила кількома роками раніше в кав’ярні одного кінотеатру у провінції П’ємонте. Трохи згодом нею пригощала мене італійська подруга у своєму магазині в провінції Варезе, у Ломбардії. Насправді каву у вафельній філіжанці в Італії дуже мало де готують. Таку каву можна приготувати вдома, придбавши вафельні філіжанки у спеціалізованих магазинах кави. Але сьогодні мова не про філіжанки, а про ціну кави.  

Згідно з інформацією Італійської федерації публічних справ Fipe (Federazione Italiana Pubblici Esercizi), яка обробляла дані Istat, з північної до південної Італії ціна на кавовий ритуал різниться.

Перемовитися з кимось кількома словами або ж просто на недовгу мить розслабитися за філіжанкою кави у барах та кав’ярнях щоранку зустрічаються 5,5 мільйонів італійців.

Але якщо в калабрезькому Катанзаро для кави вистачить 0,80 центів, а найдешевше капучино за 1,05 євро можна споживати в Беневенто у Кампаньї, то в Больцано у Трентіно-Альто Адідже кава та капучино найдорожчі. Кава в південно-тирольській столиці коштує в середньому 1 євро і 14 центів, капучино – 1 євро і 66 центів.

Найдорожче за каву після Больцано платять у Порденоне та Тренто, де середній показник – 1,12 євро. Тренто займає рейтинг найдорожчих провінцій. У Болоньї та Модені в Емілії-Романьї вона коштує 1,11 євро. Натомість в Авелліно у Кампаньї кавою можна посмакувати за 90 центів. 

Дані Італійської федерації публічних вправ (Fipe), опрацьовані Istat, стосуються жовтня 2019 року.

За ціною 1 євро каву пропонують в Асколі-Пічено, Бієлла, Генуя, Ліворно, Парма, Перуджа, Пескара, Терні та Верчеллі. Під 0,90 центів знаходяться Барі, Козенца, Мессіна, Неаполь, Реджо Калабрія та Сіракуза.

Згідно з інформацією Fipe в останні десять років зафіксована тенденція до зменшення кількості барів (- на 0,5% за 10 років) і збільшення ресторанного бізнесу.

Коментарі