Італія лідирує в ЄС за рівнем виробництва та обороту домашнього морозива. Проте італійці займаються морозивним бізнесом не лише на своїх землях, а й за кордоном. Зокрема, у Німеччині половина “джелатерій” із італійськими власниками працює під триколорами.

Близько 39 тисяч магазинів морозива із 150 тис. працівників, з оборотом 2,8 млрд. на рік. До цих цифр додадуться ще ті численні італійці, які привезли італійське триколірне морозиво до решти країн Євросоюзу. 

Статистику подає Sigep, всесвітня ярмарка домашніх солодощів Італійської Виставкової Групи (il Salone mondiale del dolciario artigianale di Italian Exhibition Group), яка відкриється в Ріміні 18 січня. Згідно з даними, наведеними у примітці організаторів заходу, що стосуються 2018 року, морозиво в Європі досягло обороту в 9,5 мільярда євро з залученням 315 тисяч працівників та понад 65 тисяч торгових точок, розкиданих по всій території Старого континенту. 

Італія зі своїми 39-тисячами магазинів морозива лідирує в рейтингу, займаючи близько 30% європейського ринку. Її наздоганяє Німеччина, де працює 9 тисяч магазинів морозива, половина з яких належить італійцям. Далі йдуть Іспанія з 2200 магазинами домашнього морозива, Польща – 2000, Англія – 1100, Австрія – 900, Греція – 680 та Франція – 450.

Крім того, підраховано, що 108 000 магазинів морозива у 76 різних країнах світу в 2018 році генерували загальний оборот у 16 ​​мільярдів євро, приріст + 6% порівняно з 2017 роком, покращуючи і без того позитивну тенденцію останніх років. На вершині знаходяться ринки Аргентини, США, Бразилії. А на ринках дальнього сходу все більшого значення набувають Китай, Корея, Малайзія та Австралія, де присутність громадян італійського походження призвела до великого поширення морозива, що виробляються домашніми методами.

Ще один важливий факт – сезонність. Якщо в минулому у Європі вживали морозиво з березня по жовтень, то сьогодні, як пояснює Coldiretti, зміни клімату подовжили час. Сезон триває з 9 до 10 місяців і вже з лютого в магазиназ морозива персонал набирається на весь сезон.

Коментарі