В Alpi Cozie Meridionali, у провінції Кунео, знаходиться природний заповідник Валь-Майра, що славиться своїми гігантськими грибами з… каменю. Вони називаються Ciciu del Villar і є справжніми морфологічними скульптурами, створеними природою.

Форма цих кам’яних скупчень нагадує величезні гриби з “капелюшками” із гнейсу – шарового каменя, що є продуктом метаморфози граніту. Гнейс – найпоширеніша метаморфічна порода у світі. А основа таких скульптурних грибів складається із землі та інших каменів. Термін Ciciu на п’ємонтському діалекті означає маріонетки.

Ciciu зберігають історії та численні легенди. Згідно з популярними переказами, гігантські гриби народилися із заклинань, а вночі ці валуни перетворюються на відьом  Masche із народних традицій П’ємонте. 

Існує й інша історія, яка розповідає про походження Ciciu. Пов’язана вона з мучеником святим Костанцо, який загинув під час переслідування християн імператором Діоклетіаном у 303 році нашої ери. Згідно з легендою, святий, рятуючись від римських солдатів, знайшов притулок у цьому лісі і задля його захисту 100 солдатів перетворилися на камінь.

Однак історично походження гігантських грибів Валь-Майри бере свій початок ще в останній льодовиковий період. Танення льодовиків могло б утворити величезну масу сміття, яке, нанесене одне на одне, створило б стебла Ciciu. Натомість через зсуви та землетруси на горі Сан-Бернандо, великі камені подалися вниз за течією в долину, покривши накопичені уламки. У результаті виникло те, що можемо бачити сьогодні: морфологічні скульптури.

Історії, легенди та унікальність цих гігантських грибів спонукали до того, що 1989 року в регіоні П’ємонте створили природний заповідник Валь-Майра (Riserva Naturale di Val Maira), який займає площу понад 60 га в муніципалітеті Сан-Костанцо. Відвідувати його можна щодня.

Коментарі