Певна, кожен із нас бачив, а дехто навіть переглядав кілька разів кінострічку “Хатіко: вірний друг” із Річардом Гіром у головній ролі. В її основу лягла реальна історія про собаку Хатіко, яка багато років чекала на залізничному вокзалі в Японії свого померлого господаря. Цікаво, що в Італії був свій гавкаючий чемпіон із вірності на ім’я Фідо. 

Пам’ятник Фідо знаходиться у Борго Сан Лоренцо, у провінції Флоренція. Бронзова скульптура Фідо стоїть перед міською ратушею. Тварина, не зважаючи на смерть господаря, чекала його 14 років на автобусній зупинці, там, де раніше зустрічала щодня у час їхнього спільного життя. Присвята на пам’ятнику говорить: “Фідо – приклад вірності”.

Історія італійського Фідо має багато спільного з історією японської собаки Хатіко. Хатіко на свого улюбленого господаря чекав 15 років, Фідо – на рік менше. Італійський собака протягом 14 років чекав свого господаря Карло Соріані на зупинці, куди чоловік приїжджав щодня після закінчення робочої зміни на заводі. 30 грудня 1943 р., під час бомбардування, завод зрівняло з землею, забравши його життя. 

Фідо, чорно-білий дворняга, продовжував чекати свого господаря щодня і ходив на зупинку навіть тоді, коли вже заледве рухався від старості. Чотирилапик помер  8 червня 1958 р. Про його зникнення писали великі італійські газети. А “Нація” цій зворушливій історії присвятила чотири колонки. Через кілька місяців опісля на честь вірного собаки відкрили пам’ятник. Відтоді біля нього зупиняються всі перехожі, аби привітати Фідо як приклад найбільшої собачої любові та вірності.

Коментарі