Більш коректно було б запитати “Чому в нас пасту називають макаронами?”
Справа в тому, що в італійській мові, терміном “паста” називають виріб, отриманий шляхом виготовлення тіста на основі борошна з твердих сортів пшениці і води, де пізніше його розкочують і розрізають на частини різної форми та розміру, які в свою чергу вживаються в їжу після варіння в воді або бульйоні.

А вже ці вироби мають власні назви (їх в Італії налічується близько 129), які відносяться до конкретного виду за формою і розмірами: спагетті, фарфалле, тоннареллі, пенне та ін.

Термін “макероні” (maccheroni), від якого, швидше за все утворилося слово “макарони” позначає конкретний вид пасти – короткі, злегка загнуті трубочки невеликого діаметру, з поздовжніми смужками. Макероні робляться з тіста, замішаного на воді і муці (без яйця).

Читайте також про спагетті алла карбонара

Цікава особливість: слово “pasta” ви можете почути в абсолютно новому сенсі! На півдні Італії воно використовується в тому числі для опису солодощів: тістечок, цукерок, печива та інших кондитерських виробів. В інших регіонах Італії більш вживано слово “pasticcino”. Тому можете сміливо замовляти “пасту” і капучіно, якщо хочете чогось солодкого.

Коментарі