З вами таке траплялося, що після смакування піцою з’являється велика спрага? Зі мною – так. Скажу чесно, списувала я це завжди на… гостроту піци. Оскільки обожнюю їсти піцу, скропивши її зверху пікантною оливковою олією. А ще я дуже люблю піцу з морепродуктами, після споживання якої також нерідко дуже хочеться пити. Виявляється, справа не лише в гострій оливковій олії та солених морепродуктах. До того ж, страждаючих спрагою після смакування піцою не так вже й мало. 

Фахівці стверджують, що причинами, чому поїдання піци нерідко викликає не лише спрагу, а й болі в шлунку, є:

– дозрівання тіста;

– тип борошна;

– якість та кількість інгредієнтів.

Час дозрівання тіста надзвичайно важливий. Дозрівання – це та фаза, в якій гідролітичні ферменти (амілаза та протеази), наявні в борошні та активовані водою, що додається в тісто, розщеплюють крохмаль і клейковину. Воно залежить від кількох факторів, включаючи характеристики борошна, температуру навколишнього середовища та час зростання. Ідеальним є процес витримки, що триває від 24 до 48 годин при температурі від 4 до 25/26 ° C. Гарантування цього діапазону температур має справді важливе значення для дозрівання тіста під час закваски.

Якщо дозрівання та приготування здійснюються з дотриманням часу і температури, піца краще засвоюватиметься і, безумовно, буде смачнішою.

Ще один дуже важливий аспект, про який слід пам’ятати, – вибір виду борошна залежно від його міцності або показника W. Це вказує на здатність борошна поглинати воду та утримувати вуглекислий газ під час закваски, а також на ємкість розширяючих складників при зростанні. Міцність борошна пов’язана з вмістом деяких білків, які при замішуванні утворюють глютен: чим більша міцність борошна, тим більш еластичним і згуртованим буде тісто. Для гарної та засвоюваної піци рекомендується використовувати борошно з високим вмістом W, яке також називають “сильним борошном”.

Нарешті, не варто недооцінювати основні інгредієнти, що додаються до обраної піци.

Completa? Margherita? Parmigiana? Quattro formaggi?

 Якщо в тісто для піци додається трохи солі, необхідно враховувати також сіль, що міститься в томатному соусі та ту, яка входить до складу моцарелли або іншого виду сиру. Надлишок солі, яка також наявна у в’яленому м’ясі, стимулює спрагу, тому організм потребує води.

Коментарі