У багатьох італійських барах каву еспресо подають із склянкою води. Я зазвичай випиваю спершу воду, потім – каву. Саме так, як роблю це зранку вдома. Проте вдень воду нерідко споживаю після кави. І насправді ніколи не задумувалася над тим, що саме необхідно пити першим: каву чи воду. Однак чимало любителів кави задають собі це питання. Відповідь на нього дав Трієстський університет кави.

Хоча багато досліджень показують реальний позитивний вплив кави на організм і особливо на серце (якщо її вживати в помірних кількостях), також з’ясувалося, що цей напій багатий вмістом оксалатів.

Оксалати потужні окислювачі, потенційно шкідливі для нашого організму. Їх надмірна присутність може призвести до утворення каменів у нирках. Аби цього не сталося, достатньо пити багато води. Пиття води до або після хорошого еспресо може допомогти “розчинити” оксалати, що містяться в напої.

Чимало кавоманів впевнені, що випивання склянки води перед філіжанкою еспресо посилює аромат кави, стирає її гіркоту та втамовує спрагу. Тож справжні любителі кави спочатку випивають склянку води для очищення рота, а вже потім починають насолоджуватися кавою. Так можна оцінити смаження кави, відчути її фруктові дотики і нотки аромату.

Наука підтримує позицію кавоманів. Морено Фаїна, директор Університету кави в Трієсте, пояснив редакції Wired: “Випивання склянки води перед споживанням еспресо є важливим для одного з наших головних сенсорів – язика. Для отримання максимальної сенсорної оцінки необхідно максимально видалити залишки, що перешкоджають смаковим рецепторам”.

Потреба випивати склянку води одразу після вживання еспресо також має пояснення.  “Деякі продукти можуть містити в’яжучі засоби, оскільки вони виготовлені з незрілих зерен, які створюють відчуття сухості в роті, – зазначає Фаїна. – У тих випадках виникає потреба пити, але це лише тому, що у продукті є дефект і створюється терпкість, яка не повинна існувати. Для ідеальної кави немає потреби у воді”.

Коментарі