Вальтелліна – територія найбільшого холоду у теплій Італії. Лише у Лівіньйо зима триває дев’ять місяців із дванадцяти. Тому, якщо вам хочеться адреналіну від катання на сноуборді, лижах, бобслеях чи просто відпочити серед засніжених гір однієї з найкрасивіших долин Альп, вирушайте в один із цих напрямків: Сондріо і Вальмаленко, Апріка, К’явенна і Мадесімо, Борміо чи Лівіньйо. Борміо та Лівіньйо обрано для проведення зимової олімпіади Olimpiadi Milano – Cortina 2026. 

Sondrio e Valmalenco (Сондріо ​​і Вальмаленко)

Ця територія – природний атракціон для лижників і сноубордистів. Гірськолижний район Alpe Palù доступний за допомогою сучасної канатної дороги Snow Eagle (Сніговий орел): 60 км схилів для всіх рівнів, від синього для початківців до чорного для більш досвідчених. Любителі фрістайлу також можуть повеселитися у повітряній акробатиці у Snow park (Сніжному парку). Зрештою, тут можна гарно відпочити й без кувиркань на снігу, милуючись білими вершинами Альп та на повні груди вдихаючи цілюще гірське повітря.

Aprica (Апріка)

Апріка – ідеальне місце для любителів природи, снігу та спорту, які бажають провести кілька днів розваг та відпочинку. Здорове повітря, сонце та сніг тут гарантовано з грудня по квітень. 50 км ретельно доглянутих схилів, що починаються з висоти 2300 метрів і закінчуються біля населеного пункту, з’єднані один з одним.

Гірськолижна зона Апріка дуже широка і підходить для кожного лижника. Різні види схилів – від синього до чорного здатні задовольнити всіх: від початківців до більш досвідчених. Апріка також ідеально підходить для відпочинку сімей з дітьми.

Chiavenna and Madesimo (К’явенна і Мадесімо)

Понад 40 кілометрів схилів для гірськолижного спорту та 10 кілометрів доріжок для бігових лиж розподілені по муніципалітетах Мадесімо, Камподольчіно (Campodolcino) та П’юро (Piuro). Skiarea Valchiavenna – ідеальне місце для любителів зимових видів спорту.

У Мадесімо зведено новий Льодовий палац (Palazzetto del ghiaccio), відкритий з нагоди Olimpiadi Silenziose, та добре обладнаний оздоровчий центр.

Для тих, хто шукає унікальних вражень, пропозицій також не бракує: місцевість Монтесплуга (Montespluga) пропонує можливість розважитися на снігу із снігоходом. Team Adventure Madesimo організовує екскурсії на снігоходах по вершинах Альп, щоб відкрити для себе красу альпійської панорами. Ті, хто віддає перевагу лінивому відпочинку серед засніжених гір, можуть споглядати розкішні пейзажі Андоссі.

Bormio (Борміо)

Борміо може похвалитися гірськолижною зоною з висотою 1800 метрів і схилами до 3000 метрів заввишки. Bormio Ski отримав престижний вибір для проведення гірськолижних альпійських змагань на Зимових Олімпійських іграх Мілано Кортіна 2026 (Olimpiadi Invernali Milano Cortina 2026).

Першою серед них є Family Bob у гірськолижному районі Cima Piazzi Happy Mountain. Перша траса для боба в Ломбардії вздовж 600-метрового спуску дозволить розважатися як взимку, так і влітку також дітям.

Тут також повністю реконструйовано Funslope і del Familypark. В Альта-Валтелліні (Alta Valtellina), як на Алясці, можна прокатися на санях, які тягнуть собаки хаскі. Такий відпочинок із особливими відчуттями доступний в Centro Italiano Sleddog Husky Village, у місцевості в Арного у Вальдідентро (Arnoga у Valdidentro). Борміо ще з давньоримських часів знаний також своїми термальними джерелами.

Livigno (Лівіньйо)

Завдяки своїм 115 км схилів, 32 підйомникам та магазинам дюті-фрі Лівіньйо зуміло стати одним із найвідоміших місць у світі. За його спортивні споруди Лівіньйо обрано для змагань з сноуборду та фрістайлу на Olimpiadi Milano – Cortina 2026, а також як  Villaggio Olimpico. 

Відвідання Лівіньйо – це також можливість відкрити звичаї, традиції і перш за все смаки та страви долини. До них належить ініціатива Tas’t – Livigno Native Food, проект, представлений Шароном Зіні та шеф-кухарем Лука Галлі в Мілані, щоб ознайомити туристів з найбільш автентичними традиційними смаками та продуктами. Поруч із буфетом для сніданку кожен готель-учасник проекту створить куточок сніданку Лівіньйо (Angolo della Colazione livignasca) з дегустацією солодощів, хліба, молочних продуктів, сосисок та гірських сирів.

Більше про Лівіньйо читайте тут – https://ukrita.com/publ/pam_jatki_attrazione_turistica/gori_priroda_ta_landshafti/nezalezhne_livinjo/19-1-0-19

Коментарі