Гірське курортне містечко Мерано у провінції Больцано в гірському регіоні Трентіно-Альто-Адіджі знане своїми термами, багате історією, мистецтвом та культурою. 

Саме тут вісімнадцять місяців у розкішному Castel Trauttmandorff насолоджувалася життям принцеса Сіссі, дружина імператора Австрійської імперії Франца Йосифа. Сьогодні в замку працює Toriseum – музей, присвячений двом століттям південно-тирольського туризму і оточений вісімдесяти садами з рослинами з усього світу.

Мерано є прикладом ідеального поєднання альпійської та середземноморської культури від їжі та вина до пейзажів і традицій. Невелике за своїми розмірами містечко ввібрало в себе міжнародний та космополітичний дух і характеризується досконалою двомовністю: половина його жителів розмовляє німецькою мовою, решта – італійською.

Як курортна зона Мерано відоме з ХІХ століття. Знають його і як культурний центр, який характеризується сучасним стилем. На центральних вулицях Мерано можна помітити як поєдується стародавнє та сучасне у будівлях в стилі модерн, таких як Kurhaus вздовж ріки Passirio та сучасні лінії у Терме Мерано, спроектовані знаменитим Маттео Туном (Matteo Thun).

Окремі будівлі в стилі модерн, побудовані в 1800-х роках, такі як Павільйон де Фльорс (Pavillon des Fleurs) і театр Пуччіні (Teatro Puccini) контрастують із вулицею Portici di Merano і найдавнішим районом містечка Rione Steinach, що датується XII століттям. 

На фоні історії цього альпійського містечка жваво вирує сучасне життя: торгові вулиці та міські ринки, зокрема, ринок Мерано, присвячений ремеслам та ринок фермерів.

Шанувальників мистецтва зацікавить Mamming Palais – музей для любителів античності, його готичні скульптури та старовинні картини бароко. Натомість виставковий простір Merano Arte призначений для проведення виставок образотворчого мистецтва, літературних заходів та презентацій нових ЗМІ.

У новій кубічній структурі термальних ванн Merano (Terme Merano) – зі скла та сталі – створені внутрішні та зовнішні зони відпочинку. Спа-оздоровчі процедури пропонують унікальний досвід: 26 номерів відкривають корисні властивості яблук, винограду, сироватки та гірської сосни. Вся сировина, яка відтворює запахи південно-тирольської природи, тісно пов’язана з Альпами.

Коментарі