Час зимових святкувань – чудова нагода здійснити мандрівку туди, де ви ніколи раніше не бували, аби насолодитися гірськими білосніжними пейзажами чи холодною суворістю моря взимку. А, якщо у напрямку обраного маршруту трапляються ще й інші природні чи історично-архітектурні дивовижі, задоволення від побаченого множиться.  

Дивовижі Абруццо

У Абруццо, на гірській висоті 1050 метрів знаходиться невеличке село-вертеп Scanno, в обіймах гір Monti Marsicani у провінції Акіла. Село, в оточенні найкрасивіших італійських сіл – популярний зимовий гірськолижний курорт у Національному парку Абруццо, Лаціо та Молізе з гірськолижними спусками Passo Godi e del Monte Rotondo. Окремої уваги заслуговує Lago di Scanno – найбільший природний басейну регіону у формі серця.

Резиденція фасадних годинників

Година їзди автом від узбережжя Маратеї і вашим очам відкриваються краєвиди Базилікати з мальовничим гірським селом Lagonegro, що підіймається на висоті  666 метрів, занурюючись в природнє вбрання національного парку Полліно, оголошеного ЮНЕСКО Всесвітньою спадщиною.

Село Lucano – резиденція історичної компанії з виробництва годинників для дзвіниць. Вже понад 120 років вона є синонімом досконалості у виробництві годинників, що прикрашають вежі та палаци Італії та світу. Місцевість багата озерами та джерелами, ідеально підходить для відкриття мальовничих пейзажів Луканії під час походів та екскурсійних маршрутів.

Давня морська Республіка

Noli – антична морська Республіка у провінції Савона, середньовічне село на Лігурійській Рив’єрі ді Поненте, обійняте пагорбом і омите морем. Тут привертають увагу будинки з червоними дахами, вежі серед типових лігурійських алей, Castello di Monte Ursino, історичні палаци. Таверни – ідеальна відправна точка для багатьох екскурсій на чарівних пагорбах Нолесе і Фіналесе.

Найвище село на Аппенінах

В обійми високих аппенінських вершин Молізи, любителів зимових вилазок вабить Capracotta, чарівне село на 800 мешканців – важливий гірськолижний курорт гірської громади Верхнього Молізе. Він дуже близько сусідить з  Giardino della Flora Appenninica – прекрасним високогірним ботанічним садом з великим розмаїттям рослин та місцевих квітів. Найвище село на Апеннінах після Рокки ді Камбіо, воно славиться частими снігопадами, що вимальовують білосніжні пейзажі.

Гірська Сицилія

Хоча Сицилія, насамперед, асоціюється з сонячними пляжами та узбережжями, омитими кришталевими морськими водами, мальовничі села на горі є й тут. Geraci Siculo розкинулося на висоті 1000 метрів в оточені скельної стіни і заворожує своїми вузькими звивистими вуличками, середньовічними церквами, алеями, подвір’ями, замком.  

Замок на горі

У провінції Лукка любителі гір та засніжених вершин неодмінно мають відвідати замок Castiglione di Garfagnana, заввишки 545 метрів на території, що коливається між 350 та 1700 метрами над рівнем моря.

Ковані шоломи

Feltre – казкова реальність у провінції Беллуно, занурена в природу Парку делле Доломіті Беллунесі, багата історією, життєвою силою та мистецтвом. Серед палаців із фресками, у церквах, на брукованих вулицях, площах досі живе атмосфера минулого. Заслуговують на увагу П’яцца Маджоре з Fontane Lombardesche і П’яцца Дуомо, під якими знаходяться відкриті для публіки археологічні знахідки. Є тут що подивитися й шанувальникам музейного мистецтва. Так, у Галереї Карло Різзарда експонуються  понад 400 кованих шоломів і колекція античного мистецтва, а Громадянський музей зберігає артефакти, скульптури та цінні картини.

Тосканський архіпелаг

Castiglione della Pescaia на Тосканському архіпелазі – жвавий літній напрямок з яхтами, моторними катерами та нічним життям в районі набережної, взимку приваблює одним з найкраще збережених історичних центрів узбережжя Тіррен і зачаровує одним із найефектніших видів тосканського архіпелагу з Ельбою, Гільйо та Аргентаріо на горизонті.

Наскельне село

Sperlonga – наскельне середньовічне село у Лаціо, у якому будинки чіпляються за пагорб.  Історичний центр села “оздоблений” підйомами та спусками, які виходять на море і відкривають феєричні види. Тут варто побачити три сторожових вежі, церкву Санта-Марія-ді-Спелонка та Археологічний музей з знахідками з Вілли Тиберіо.

Хутір Адріатичної Рив’єри

У провінції Фоджа, в мальовничому оточенні Національного парку Гаргано, височіє Peschici – один з найхарактерніших хуторів Адріатичної Рив’єри. Він виводить до моря заплутаним лабіринцем алей, дворів, арок і сходів, підсилених білизною будинків. Прогулянку зимовими пляжами починайте від Marina di Peschici, до пляжів Zaiana, San Nicola e Jalillo.

Коментарі