Базилікату не випадково називають найадреналіновішим регіоном Італії. Саме тут знаходиться рай для любителів пригод, гострих відчуттів та перехоплюючих подих емоцій. 

Тибетські мости, навісні доріжки, розкішна рослинність – це не дика американська Коста-Ріка, а італійська Базиліката.

Хто любить прогулянки в пустку, з прірвою 120 метрів під ногами, необімінно повинен перейти через міст Луна-ді-Сассо-ді-Кастальда (Ponte alla Luna di Sasso di Castalda) у провінції Потенца. Відкритий у 2017 році в зеленому серці луканських Апеннінів міст Луна-ді-Сассо-ді-Кастальда дарує найсміливішим 300 метрів чистих емоцій та тисячі мурашок по шкірі.

Перш ніж вирушати за адреналіновими відчуттями на хиткий міст, відчайдухи потрапляють на моторошний кришталевий скелет, як той, що виходить на Великий Каньйон (Gran Canyon). Тим, хто не страждає від запаморочення, присвячено Політ Ангела (Volo dell’Angelo) – “ковзання” на висоті 400 метрів через Доломіти Лукане (Dolomiti Lucane), прикріпленими гаком до сталевого троса. Політ триває одну хвилину зі швидкістю 120 кілометрів на годину над мальовничими селами Кастельмеццано (Castelmezzano) та П’єтрапертоза (Pietrapertosa).

Інший політ – Політ орла (Volo dell’Aquila) можна здійснити у Сан-Костантіно-Альбанезі (PZ) (San Costantino Albanese (PZ), в національному парку Полліно (Parco Nazionale del Pollino), на борту чотиримісного транспортного засобу.

Кабельна система завдовжки 984 метри є найдовшою у світі серед 14 Flyer, встановлених у різних країнах. Вона транспортує Aquila до вершини гірської станції на 850 метрів, звідки починається стрімке падіння униз зі швидкістю 80 км в годину.

Базиліката – справжній спортзал під відкритим небом. У зелених і незайманих місцинах  регіону та водних шляхах, оточених пишною природою, можна проводити багато комплексних заходів. Сплави проводяться порогами, поворотами та “стрибками” річки Лао (Lao). Підкорення гір та каньйонів відбувається в ущелинах Раганелло (Gole del Raganello), у самому серці Полліно (Pollino), між водоспадами та скелястими стінами, які торкаються одні одних.

У Доломітах Лукане вистарчає також Vie Ferrate – маршрутів, які дозволяють дістатися до важкодоступних місцин та відкрити для себе надзвичайну красу природи цього регіону. Via Ferrata Salemm розташована на схилі Кастельмеццано із вертикальним падінням 249 метрів. Натомість Ferrata Marcirosa на схилі П’єтрапертоза має вертикальне падіння 331 метр.

У регіоні є також підйоми та скелясті береги, розташовані здебільшого в провінції Потенца, вздовж усіх Апеннінів Лукани з півночі на південь Базилікати.

Скелелазання, верхова їзда, катання на гірських велосипедах, орієнтування, парапланеризм, плавання на каяках та походи – це лише деякі спортивні заходи, які можна практикувати на відкритому повітрі в Базилікаті, видовищному та все ще дуже дикому контексті.

Коментарі