Наближається час зимових вилазок у гори. Любите кататися на лижах? Не уявляєте собі зими без гірськолижних спусків? Разом із Швейцарією та Австрією Італія лідирує в Європі за ексклюзивністю гірськолижних курортів. 

У рейтингу 10 найекономічніших гірськолижних напрямків Італії – багато відомих місць, деякі з яких є напрямками гірськолижних чемпіонатів і коштують вони дешевше, ніж можна собі уявити. Ціни виводилися з аналізу 250 гірськолижних курортів, як середні між високим та низьким сезонами, враховуючи вартість гірськолижного спуску та ночівлі.

Найдешевшою гірськолижною локацією в Італії вважається Різерва-Б’янка (Riserva Bianca) в провінції Кунео (Cuneo). Проте є чимало й інших економічно привабливих пропозицій між Доломітами. 

1. Riserva Bianca (Limone Piemonte, Cuneo) – 66 euro

80 кілометрів схилів у Південних Альпах, більшість з яких середньої складності. У  Різерва-Б’янка також є сніговий парк для дітей. 

Щоденний гірськолижний талон у високий сезон – 35 євро.

2. Aprica (Sondrio) – 69 euro

50 км схилів з можливістю для менш досвідчених та досвідчених лижників. Для досвідчених лижників є Магнолта, найскладніший схил у цьому районі та сніговий парк. 

Лижний пропуск у високий сезон – 40 євро.

3. Bardonecchia (Torino) – 72 euro

100 км схилів у самому серці Val di Susa (Валь-ді-Суса), ідеально підходить для тих, хто має треновані ноги та охочих спробувати олімпійські курси (Бардонеккя приймала Олімпійські ігри 2006 року). 

Лижний пропуск – 37 євро.

4. Cimone (Modena) – 77 euro

Назва курорту походить від назви найвищої гори на північних Апеннінах, Монте-Сімоне (2165 м). Тут любителям лиж доступні 50 кілометрів схилів здебільшого середньої складності. Серед чорних – Direttissima або спуск Catinaccio. 

Лижний пропуск – 38 євро.

5. Pila (Aosta) – 77 euro

70 кілометрів схилів між Monte Bianco та Monte Rosa Монбланом з видом на Grand Combin та Cervino: Піла – це місце для лижників середнього рівня та всіх охочих розважитися на санчатах та снігових трубах. 

Лижний пропуск – 46 євро.

6. Falcade San Pellegrino (Trento) – 85 euro

Гірськолижна зона San Pellegrino знаходиться в долині Biois, в серці Доломітів. На її 60-ти кілометрових схилах тренується також Національна команда з гірськолижного спорту Італії. 
Одними з найвідоміших є Volata і la Pista degli Innamorati – 12 км, які ведуть безпосередньо до сусіднього села Фалькад. 

Лижний пропуск – 51 євро.

7. Folgarida – Marilleva (Trento) – 85 euro

Трентіно, Доломіті-дель-Брента, район Marilleva і Folgarida має 62 кілометри схилів. Спуски ідеальні для гірськолижників-початківців. Більш досвідчені можуть скористатися сполученнями з Pinzolo та Madonna di Camiglio. 

Лижний пропуск –  44 євро.

8. Via Lattea (Piemonte) – 88 euro

249 лижних трас і 70 підйомників, загальною протяжністю 400 км. Серед місцевості Comprensorio della Via Lattea знаходяться Sestriere, Sansicario, Cesana і Pragelato. 

Лижний пропуск – 49 євро.

9. Folgaria – Fiorentini (Trento) – 89 euro

Trentino, Alpe Cimbra, Folgaria пропонує 74 кілометри схилів для гірськолижників усіх рівнів – 22 з 62-х, сині траси і 6 шкільних. 

Гірськолижний пропуск – від 40 євро.

10. Pontedilegno (Brescia) – 89 euro

100 кілометрів схилів (всього 42), більшість з яких середньої важкості.
Лижний пропуск – 45 євро. 

Коментарі