Ми зібрали 10 кращих італійських фільмів останніх років та розкажемо вам коротко про них. Історично-біографічні фільми, авторське кіно, соціальні драми, комедії від найвідоміших режисерів італійського простору: Бертолуччі, Беніньї, Соррентіно, Торнаторе та інші.

НЕЗНАЙОМКА (LA SCONOSCIUTA, 2006)

У містечко на півночі Італії приїжджає невідома жінка. Вона – українка, колись давно емігрувала в Італію. Вона стала жертвою сучасних работоргівців, і, незважаючи всі жорстокості життя, до сих пір не може забути свою справжню любов. Її жінка буде шукати до останнього.

ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕ (LA VITA È BELLA, 1997)

Це історія про сім’ю італійських євреїв під час Другої Світової. Всі вони довго ховаються, але в підсумку потрапляють в концентраційний табір, де мати розлучають з дитиною, а батько змушений відволікати свого сина, і говорити йому, що все навколо – це всього лише гра. Чудова гра акторів і приголомшлива режисура принесли цьому фільму Оскар за кращий фільм іноземною мовою.

МАТЕРИК (TERRAFERMA, 2011)

Мальовничий сицилійський острів Ліноза населений рибалками, життя яких різко змінюється після прибуття нелегальних емігрантів. Згідно із законом рибалки зобов’язані повідомити про подію владі, після чого емігранти будуть відіслані назад в Африку. Але старий Ернесто вирішує прихистити вагітну жінку і її малолітнього сина і тепер йому і всій його родині загрожує небезпека.

МРІЙНИКИ(THE DREAMERS, 2003)

На дворі 1968 рік. Американець приїжджає в Париж і знайомиться там зі своїми майбутніми двома друзями, які є брат і сестра. Ця невгамовна трійця замикається в порожній квартирі, і цілими днями веселиться, обговорює кіно і займаються коханням. Вони цілими днями сидять в квартирі та безперервно дивляться фільми.  Кінематограф став їхнім життям. А в цей час на вулицях вирує студентська революція.

ЛЕГЕНДА ПРО ПІАНІСТА (LA LEGGENDA DEL PIANISTA SULL’OCEANO, 1998)

Це історія про дитину, яка виросла на кораблі, і ніколи не сходила з його палуби на тверду землю. Коли хлопець виріс, він став піаністом на цьому ж кораблі та зумів перемогти в майстерності найзнаменитіших джазових піаністів того часу, хоча ніколи до цього не чув джазу. Фантастична, майже чарівна історія, не залишить байдужим нікого.

ДИВОВИЖНИЙ (IL DIVO – LA SPETTACOLARE VITA DI GIULIO ANDREOTTI, 2008)

Біографія італійського прем’єр-міністра Джуліо Андреотті, який пробув на цій посаді чи то шість, чи то сім термінів. Ця персона знаменита своїм незвичайним почуттям гумору і чи то зв’язками з мафією, чи то війною з нею. Інтриги, які плетуться навколо цього персонажа, великі і заплутані, а він все одно примудрився протриматися на посаді кілька десятків років.

ГОМОРРА (GOMORRA, 2008)

Ця кримінальна драма розповідає кілька історій, які не перетинаються між собою, але так чи інакше пов’язані зі злочинними синдикатами. Літній тримач тайника розподіляє кошти на відсидку. Два жорстоких чоловіки знаходять схованку зі зброєю. Випускника університету втягують в злочинний бізнес. А бізнес талановитого кравця перекуповує китайська мафія. Дуже цікавий фільм, який розказує одразу п’ять різних історій.

ПЕРЕМАГАТИ (VINCERE, 2009)

У 1914 році Беніто Муссоліні ще не був жорстоким лідером тоталітарної держави. Він служив в газеті “Аванті” і любив красуню-єврейку Іду Дальцер, яка пізніше народить йому сина.

ВЕЛИКА КРАСА (LA GRANDE BELLEZZA, 2013)

65-річний журналіст Джеп Гамбарделла спостерігає за падінням моральних орієнтирів у римської інтелігенції та як змінюється Рим. Він цинічний і не випускає з рук склянку джин-тоніка. Ці порожні і втрачені люди крутяться навколо нього, самі не розуміючи, чого хочуть від себе і від життя. І все це на тлі великої краси римського літа.

18 РОКІВ ПОТОМУ  (DICIOTTO ANNI DOPO, 2010)

Два брата, які ніколи не були особливо близькі, везуть в автомобілі прах їх батька в рідне місто. Брати не розмовляли 18 років, саме стільки часу пройшло з тих пір, як померла їхня мати. Один брат поїхав в Англію і став успішним бізнесменом, а другий працює механіком в автомайстерні. А ще іноді вони їдуть в компанії милої автостопниці.