Мрієте жити в Італії? І задаєтесь питанням «скільки коштує проживання в Італії в 2019 році?» Компанія Trade & Consulting sas підрахувала, скільки витрачає в місяць середньостатистична італійська сім’я, що складається з трьох осіб: батьки і дитина 10-11 років.

Звичайно, рівень витрат залежить від багатьох факторів – в першу чергу, від бажаного рівня життя. Залежить,також, від регіону проживання (північні райони вважаються більш дорогими, ніж південні або острова) і від самого населеного пункту (життя у великому місті коштує дорожче, ніж в маленькому).

 1. Орендна плата за орендоване житло може складати від 300 до 1000 € в місяць. Якщо ви зважитеся взяти іпотечний кредит на придбання житла у власність (приблизно 100 тисяч € на 25 років), то сума щомісячних виплат по кредиту складе близько 500 €.
 2. Жителям багатоквартирних будинків доведеться оплачувати комунальні послуги, такі як: освітлення в місцях загального користування, утримання території навколо будинку, зміст і ремонт ліфтів і т.д. Розмір виплат залежатиме від площі квартири і в середньому складатиме 800 € на рік.
 3. Окремо оплачуються вивезення сміття і роботи з утримання каналізації. Вартість цих послуг залежить вже не тільки від площі квартири, а й від кількості проживаючих у ній осіб. В середньому це 120 € за рік.
 4. Наступна стаття комунальних витрат – це оплата газу. Газ використовується не тільки для газової плити, але і для опалення та подачі гарячої води. У будинках і квартирах, як правило, встановлюються газові лічильники і оплачується тільки спожитий газ. В середньому, на потреби квартири в 70 м2 буде потрібно газу на суму 800 € в рік. В Італії діють кілька газових компаній, вартість послуг яких може сильно відрізнятися. Це слід мати на увазі при виборі газової компанії.
 5. За електрику доведеться сплачувати в залежності від споживання. У розрахунку на сім’ю з трьох осіб, ця стаття витрат складе близько 400 € в рік.
 6. По лічильнику оплачується і споживання води. Вартість 1 м3 відрізняється в усіх регіонах Італії. Якщо ж говорити про середні дані, то на оплату води піде близько 180 € в рік.
 7. На оплату стаціонарного телефону і підключення до інтернету буде йти приблизно 350 € в рік.
 8. На оплату послуг стільникового зв’язку сім’я з трьох осіб буде витрачати не менше 700 € в рік.
 9. В Італії передбачений податок на наявні в будинку електронні пристрої (телевізор, радіо і т.п.). На оплату цього податку в середньому буде йти 110 € в рік.
 10. Витрати на харчуванні – це та стаття витрат, на якій можна серйозно заощадити, якщо підійти до справи з розумом. У багатьох великих супермаркетах постійно проводяться акції зі знижками на різні групи товарів. Зниження ціни в даному випадку не означає, що товар поганої якості або з відповідними термінами придатності. Це тільки маркетинговий хід. Супермаркети отримують з цього свою вигоду, а покупець, якщо буде відслідковувати знижки в магазинах, може отримати свою. Крім того, заощадити можна, якщо купувати овочі та фрукти поза магазинами, а у виробника – прилеглих підприємствах сільського господарства. В середньому, сім’ї з трьох осіб доведеться витратити на харчування близько 6000 € на рік.
 11. Витрати на покупку білизни, предметів посуду, витрати на ремонт меблів, електроприладів і т.п., то в місяць на кожного члена сім’ї буде йти по 40 €, значить на сім’ю з трьох осіб – 1440 € на рік.
 12. Мінімум на придбання одягу та взуття сім’ї з трьох осіб доведеться витрачати 1560 € на рік. Якщо купувати речі на розпродажах і в дисконт центрах, то можна істотно заощадити.
 13. Шкільна освіта для жителів Італії є безкоштовною. А ось шкільні обіди, шкільний автобус, підручники, канцелярію, екскурсії доведеться оплачувати самостійно. У рік на ці потреби необхідно буде витратити близько 600 €.
 14. Людям, які переїхали до Італії, можуть знадобитися мовні або інші курси. Якщо сім’я веде досить активний спосіб життя, то можна буде придбати абонемент для занять спортом, на відвідування сауни або басейну. Витрати на одну людину складуть близько 17 € на місяць, таким чином, сім’я з трьох осіб повинна буде витратити близько 600 € в рік.
 15. До автомобільних витрат відноситься: оплата страховки, реєстрації та техогляду, відплата палива і витрати на поточний ремонт. Цифри тут наводяться з розрахунку на один автомобіль. Страховка обійдеться в 600 € в рік. Але необхідно пам’ятати, що у великих адміністративних центрах Італії, за страховку доведеться заплатити в рази більше, ніж в дрібних населених пунктах. Реєстрація автомобіля коштує приблизно 200 € в рік. Техогляд обійдеться в 70 €, але проходити його потрібно 1 раз в 2 роки.
 16. Витрати на паливо залежать від виду палива (газ, бензин, дизель), від тривалості поїздок і марки автомобіля. Літр бензину коштує в Італії 1,8 €. Якщо за середній показник витрати бензину в рік взяти 800 літрів, то витрати за цією статтею витрат складуть 1440 € на рік.
 17. Витрати на підтримку автомобіля в робочому стані, якщо припустити, що великих поломок не буде, складуть приблизно 300 € в рік.
 18. На радість жителів Італії, охорону здоров’я в цій країні вважається одним з найкращих в світі. Оплату лікувальних процедур і ліків у багатьох випадках держава бере на себе. А ось діагностичні процедури і аналізи пацієнт частково оплачує сам. Послуги стоматологів в Італії, взагалі, є платними. Цифри витрат на медичне обслуговування, звичайно ж, дуже відносні, але в середньому доведеться витрачати близько 1000 € на рік.
 19. Якщо сім’я планує хоча б раз на рік вибиратися на тиждень в гори або на пляж, то в річний бюджет сім’ї необхідно додатково внести суму в 1500 €.
 20. На подарунки з нагоди сімейних, національних або державних свят на рік потрібно близько 1000 €.
 21. А на відвідування музеїв, кафе, кінотеатрів та інших розважальних закладів слід запланувати близько 1500 € на рік.

Перерахувавши основні статті витрат середньостатистичної італійської сім’ї з трьох осіб, можна підрахувати який рівень річного доходу дозволить пристойно проживати в цій країні. Склавши всі зазначені суми, отримуємо приблизну вартість життя в Італії на 2019 рік – близько 28000 €.

Коментарі