Документи, необхідні для керування транспортним засобом в Італії:
Водійські посвідчення, видані будь-якою країною Європейського Союзу, діють на всій території ЄС, включаючи Італію.
Якщо у вас немає посвідчення водія, виданого однією з країн ЄС, необхідно мати водійське посвідчення міжнародного зразка або нотаріально завірений переклад вашого посвідчення. Щоб керувати транспортним засобом в Італії, потрібно щоб ви мали 18 років.
 Рух відбувається по правій стороні, обгін проводиться зліва. Згідно з новими правилами дорожнього руху:  для всіх моторизованих транспортних засобів обов’язкове включення дальнього світла, габаритних вогнів і ламп освітлення номерних знаків на всіх автострадах і дорогах за межами населених пунктів. У містах надається право вибору, вмикати освітлення чи ні. При цьому в містах обов’язково включення фар на всіх двоколісних транспортних засобах (мопедах і мотоциклах). Використання клаксона в населених пунктах допускається тільки в разі крайньої необхідності. Трамваї і поїзди мають перевагу при русі.
Використання передніх і задніх ременів безпеки (якщо транспортний засіб ними оснащено) є обов’язковим, штрафи можуть застосовуватися як до водія, так і до пасажирів. На дорогах з двома або більше смугами руху слід займати найправішу вільну смугу; ліві смуги руху необхідні для обгону. На перехрестях переважне право руху мають автомобілі з правого боку, якщо інше не зазначено дорожніми знаками.
Мотоцикли з об’ємом двигуна менше 150 см3 ні за яких обставин не можуть рухатися по швидкісних магістралях. Використання шолома є обов’язковим для всіх водіїв мопедів і мотоциклів незалежно від об’єму двигуна.

Які обмеження швидкості?

Авто і мото (більше 150 см3): в населених пунктах 50 км / год (31 миля / год); на дорогах другорядного значення поза населеними пунктами 90 км / год (56 миль / год); на головних дорогах поза населеними пунктами 110 км / год (68 миль / год); на автострадах 130 км / год (81 миля / год). У разі дощу або снігу межа швидкості знижується до 110 км / год на автострадах і 90 км / год на головних дорогах поза населеними пунктами.
З метою дотримання швидкісного режиму на всіх дорогах і автострадах встановлені численні електронні радари.
Автомобілі з причепами або автобудинки: На міських дорогах максимальна швидкість складає 50 км / год (31 миля / год); на дорогах другорядного значення поза населеними пунктами 70 км / год (44 миль / год); на головних дорогах поза населеними пунктами 70 км / год (44 миль / год); на автострадах 80 км / год (50 миль / год).
Автокаравани вагою понад 3,5 тонн, але менше 12 тонн: в населених пунктах 50 км / год (31 миля / год); на дорогах другорядного значення поза населеними пунктами 80 км / год (50 миль / год); на головних дорогах поза населеними пунктами 80 км / год (50 миль / год); на автострадах 100 км / год (62 миль / год).
Обов’язкове оснащення транспортного засобу: трикутний знак аварійної зупинки; запасне колесо; аптечка (рекомендується); вогнегасник (рекомендується).
В автомобілі повинні бути світловідбиваючі жилети або смужки на одяг, які зобов’язаний надягати водій при виході з машини, в разі зупинки на проїзній частині поза населеними пунктами в нічний час або в умовах слабкої видимості. Також обов’язково надягати світловідбиваючі елементи при установці трикутного знаку аварійної зупинки або при виході з автомобіля, припаркованого на резервній смузі дороги.
Страховка: обов’язково мати автостраховку – страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів. Для тих хто приїзджає з-за кордону рекомендується мати «Зелену карту»: це страховка на 15, 30 або 45 днів, яку можна оформити навіть на кордоні.
Алкоголь і керування транспортним засобом: в Італії граничний вміст алкоголю в крові водія складає 0,5 грамів на літр, що є середнім значенням по Європі.


Корисні телефонні номери:
Державна поліція: 113
Пожежна служба: 115
Швидка медична допомога: 118

 

Корисні посилання:
Правила дорожнього руху: www.aci.it

Коментарі