Нове електронне посвідчення особи Carta d’identità 3.0 майже реальність? Існує ймовірність, що 2020 року єдиний документ замінить codice fiscale, tessera sanitaria, patente, badge della pubblica amministrazione і abbonamenti degli autobus.

Усі посвідчення в одній картці об’єднає нова Carta d’identità. Про це повідомила міністр внутрішніх справ Лучана Ламоргезе.

“Норма вже готова і подана, – зазначає Алессіо Віллароса, заступник міністра економіки. –  Ми плануємо її негайно затвердити, щоб 2020 року ввести в дію”. Однак, за його словами справу гальмує діалог із Міністерством інновацій. Це збігається із публічною системою цифрової ідентичності, над реформою якої працює італійський академік та міністр із технологічних інновацій Паола Пісано. Наразі згоди не досягнуто не лише з Паолою Пісано, але й відсутній ІТ-інструмент, який дозволить отримати нові функції.

За реалізацію SCId (Єдина система ідентифікації) відповідають Поліграфічний інститут друкарні та монетний двір (l’istituto Poligrafico e Zecca dello Stato), які, як уточнив генеральний директор Паоло Айеллі, мають технології для створення “документа настільки інноваційного, наскільки безпечного” та гарантують “максимальний захист персональних даних”.

Насправді всі об’єднані функції, “від доступу до послуг INPS та abbonamento Atac a Roma”, будуть продовжувати контролюватися “поточною адміністрацією”.

На даний момент 20 мільйонів італійців можуть вимагати нове посвідчення Carta d’identità elettronica (CIE) лише в тому випадку, якщо термін дії старого документа закінчився чи його втрачено. З цієї причини насамперед виникла б потреба розширити можливість просити її всіх. Тоді слід уточнити, яким чином розпоряджатися частиною, що стосується платежів. Завдяки інтегрованому чіпу NFC (ідентичному тому, що є у кредитних картках), насправді можна буде пов’язати CIE зі своїм поточним рахунком, зробивши її ще й карткою для оплат. Однак є сумнів, що це зовнішнє відкриття могло б дозволити установам отримати доступ до банківських рахунків користувачів.

Наразі введення в дію електронного посвідчення особи (Carta d’identità elettronica) викликає чимало запитань. Відомо лише, що посвідчення особи – основний документ громадянина Італії (і не тільки) таки змінює свій вигляд. Фактично відбувається перехід від класичного паперового формату (CI) до цифрового електронного (CIE); змінюються не тільки розміри та матеріал ідентифікаційної картки, але й кількість інформації, присутньої всередині неї, наприклад, відбиток пальців. І, якщо введення в дію єдиної Carta d’identità elettronica наразі під питанням, то спрощений варіант Carta d’identità elettronica вже й справді реальність. 

Паперове посвідчення особи піддається фальсифікації і швидше зношується при частому використанні. Це призвело до частого його поновлення громадянами у муніципальних відділеннях.

Натомість електронний формат долає ці проблеми, включаючи безпеку даних, що містяться в ньому. Чимало громадян побоюються, що їхня особиста інформація опиниться під загрозою безпеки саме через відбиток пальців.

Щодо “безпеки” держава заявила, що облікові дані, а також особиста інформація не зберігаються в межах окремої муніципальної контори. Уряд наголосив, що конфіденційні дані кожного італійця є безпечними у великій державній базі даних архівів громадян.

Дехто вже замінив старий паперовий формат CI на новий електронний CIE. Однак все має свою ціну. Якщо паперова версія коштує близько 5 євро, то нова цифрова – у сім разів дорожча. За нову Carta d’identità elettronica доведеться сплатити 36 євро.

Коментарі