У старовинних палацах та замках традиційно мешкають привиди – постійно знаходяться люди, які спостерігають непевні силуети або чують жахливі волання. Наприклад, у замкові Монтебелло, що знаходиться в Торріані (провінція Емілія-Романья), також є власний привид – крихітка з незвичним волоссям.

Сумна історія маленької Ґвендаліни

Монтебелло знаходиться поблизу міста Ріміні, і всім місцевим жителям відомо, що у його древніх стінах мешкає привид маленької дівчинки. Згідно з легендою, у 1370 році в сім’ї феодала Уголінуччо Малатеста народилася довгоочікувана дитина – дівчинка, яку назвали Ґвендаліна. Вона росла доброю та чарівною, але існував один нюанс, який вважався небезпечним у ті дикі часи невігластва та смути. Крихітка народилася альбіносом, і це був вирок, адже таких дітей вважали диявольським породженням та спалювали на ритуальних багаттях.

Дитині суворо заборонили виходити зі стін замку, а матір, щоб замаскувати «недолік», старанно фарбувала її волосся сумішшю трав. Ефект від процедури був дивним: зачіска від цих маніпуляцій робилася неприродньо блакитною, тому крихітку прозвали Адзуріна.

Одного разу сталося лихо: у день сонцестояння, саме тоді, коли дитині виповнилося 5 років, дівчинка спустилася по драбині у підвал – туди закотився її м’ячик. Після цього Ґвендаліну ніхто не бачив. Пошуки були марними, і з тих пір, раз на п’ять років, 21 червня, у пустому замку завжди чути моторошні звуки: жалібний голосок та легкі кроки.

Коментарі