Африканський антициклон з колоритним ім’ям Люцифер приніс до Європи, зокрема й в Італію, аномальну спеку – у деяких регіонах Сицилії температура підіймається до 50 градусів по Цельсію (це абсолютний рекорд з 1977 року). Поки жителі дістають з шаф рятівні віяла та вмикають кондиціонери, фермери постали перед дилемою – які культури вирощувати у нових умовах?

Авокадо та папайя замість цитрусових: спекотна альтернатива

На фоні нереальної спека вирощування винограду та цитрусових культур знаходиться під загрозою – про це стверджують італійські фермери. Тому багато хто з них переходить на культивування інших рослин, більше притаманних тропічному, а не середземноморському клімату. Наприклад, 37-річний сицилієць Андреа Пассані вирішив вирощувати авокадо безпосередньо біля підніжжя вулкану Етна. Чоловік розповідає, що раніше його дідусь займався культивуванням винних сортів винограду, наразі ж це неможливо, внаслідок змін клімату. А от маракуйя, манго, папайя, банани та інші тропічні фрукти у Італії, зокрема, на Сицилії зростають ідеально. Цікаво, що навіть цитрусові під час виснажливої спеки та засух відмовляються цвісти.

Мабуть вже всі жителі планети Земля помітили, що клімат незворотньо змінюється – регіони, де раніше було набагато прохолодніше, поступово перетворюються на тропічні зарослі або навіть степи та пустелі. Екологи твердять, що процес зупинити не вдасться – ми самі його спровокували своєю активною промисловою діяльністю. Отже доведеться виживати в умовах, які пропонує планета.

Коментарі