На цьому тижні, мабуть, головною новиною світу стала блискавична окупація Афганістану військами терористичної організації «Талібан». Це сталося після виводу американських військ з території країни. Як подібні зміни відобразяться на геополітиці світу та що з цього приводу думають італійські ЗМІ і користувачі соцмереж?

Експансія «Талібану»: гуманітарна трагедія чи божественне спасіння?

У розрізі цієї проблеми увага італійських та світових ЗМІ в основному прикута до гуманітарних питань, адже жителі Афганістану залишаються сам-на-сам з доволі радикальними угрупуваннями, які збираються ввести на території країни жорсткі закони шаріату. Особливе занепокоєння викликає доля афганських жінок та дітей, яких, скоріш за все, очікують дуже серйозні обмеження, включаючи загрозу вільному пересуванню та праву на освіту.

Деякі журналісти проводять аналогії між виводом радянських військ та евакуацією американських корпусів з цієї багатостраждальної країни. Також користувачами соцмереж неодноразово згадувався вивід американських вояків із в’єтнамського Сайгону у 1975 році. Багато хто вважає, що місце, яке звільнили Сполучені Штати, знову займе контингент Російської Федерації. Цікаво, що майже всі посольства або евакуйовані, або перенесені до аеропорту Кабулу, окрім російського: питання – чому так? Більше того, сьогодні таліби почали забезпечувати охорону дипмісії РФ.

Італійські соцмережі, як і ЗМІ, розбурхані та гудуть різноманітними гіпотезами. Але навряд чи уряди світу прислухаються до думок «диванних» політиків. Наостанок варто сказати, що не тільки США добряче витратилися, намагаючись контролювати Афганістан – Італії гуманітарна кампанія НАТО за 20 років також вилилася у копійчину – за цей час було витрачено 8,7 мільярдів євро. Зокрема, 840 мільйонів інвестовано у ту саму безпомічну афганську армію, яка здала країну без єдиного пострілу.

Коментарі