У Італії міжнародні служби, що займаються онлайн-доставкою їжі та продуктів, будуть нещадно покарані: їх чекає адміністративний штраф на суму більш ніж 730 мільйонів євро. Чим же завинили компанії Deliveroо, Just Eat, Glovo та Uber?

Кур’єр – теж громадянин

Виявляється, названі міжнародні служби створили неможливі умови праці для велосипедних кур’єрів. Ситуація настільки кричуща, що питанням наразі займається єврокомісія, яка взяла справу під спеціальний контроль. Звідки взялися такі висновки? Справа у тому, що на міланську прокуратуру протягом декількох років у буквальному сенсі сипалися скарги від кур’єрів. Таким чином, посадовці вимушені були відкрити справу. Слідчі уважно вивчили умови роботи біля 60 тисяч велосипедних посильних за період з 2017 по 2020 рік. Було виявлено ряд помилок та порушень законодавства. Наприклад, з багатьма кур’єрами роботодавці працювали незаконно, як із самозайнятими особами. Практично всім працівникам не виплачували святкові надбавки, а також оплату проводили в залежності від кількості замовлень, що є неправомірним.

Головний прокурор Мілана Франческо Греко дуже жорстко наголосив, що громада не може розглядати кур’єрів, як рабів – настав час побачити в них громадян, що потребують правового захисту.

Коментарі