Є така народна приказка: «Після бійки кулаками не махають», але у житті іноді бувають виключення з цього правила. Наприклад, родичі тих, хто помер від коронавірусу у Бергамо, вирішили об’єднатися та почали масово подавати позови до прокуратури. Звичайно, не для того, щоб повернути рідних, адже це неможливо, а у щирому бажанні відновити справедливість.

Жага правди та відплати

У середу рідні померлих від коронавірусу подали півсотні позовів до прокуратури Бергамо. Вони звинувачують владу в недбалості і сподіваються на торжество правосуддя.

Ініціатором колективної подачі заяв стала неурядова організація Noi denunceremo. Її створили батько і син – Лука і Стефано Фуско, які втратили цієї весни свого батька і діда. У чоловіків залишилося багато питань щодо його передчасної смерті від коронавірусу.

«У якийсь момент ми зрозуміли, що таких людей, як ми, може бути багато. Я вирішив створити групу в Facebook, щоб об’єднати тих, хто не розуміє, чому наших близьких не вдалося врятувати, чому цей вірус проявив себе так агресивно саме в Бергамо? На сьогоднішній день нас вже 55 тисяч осіб. За допомогою адвокатів, які зголосилися допомогти абсолютно безкоштовно, ми трансформували несамовиті історії в судові позови»

За словами Стефано, у тому, що сталася, немає провини медиків, оскільки «їм довелося боротися з невидимим ворогом» практично голими руками, часто без спеціальної апаратури і засобів захисту. Кого дійсно вимагають притягти до відповідальності рідні загиблих, так це політиків, які, незважаючи на жахливу статистику, так і не пішли на створення «червоної зони» в Бергамо – найбільш постраждалому від вірусу місті Італії. Не вказуючи в позовних заявах ніяких конкретних імен, родичі жертв COVID-19 просять суд знайти винних і покарати їх за всією суворістю закону.

«Ми не просимо фінансової компенсації. Жодне золото в світі не поверне нам тих, кого забрав коронавірус. Нас цікавить тільки правда» – пояснив Стефано Фуско.

Коментарі