Готель італійського курорту Кортіна Д’Ампеццо подав до суду на міністерство охорони здоров’я Китаю через збитки, нанесені закладу епідемією коронавірусу. Випадки на кшталт цього вже фіксувалися, і не лише у відношенні до КНР: наприклад, син загиблої від COVID-19 жінки подав позов на президента Білорусі, що досі відмовляється вводити у державі жорсткий карантин. Спроби неодмінно знайти винного у тій чи іншій події з’явились відразу після виникнення на планеті більш-менш сталих суспільних груп, тож подібні прецеденти не дивина– все йде за планом.

Розлючені власники готелів жадають справедливості

Готель звинувачує китайську владу в несвоєчасному інформуванні Всесвітньої організації охорони здоров’я про поширення коронавірусу і рівня смертності від хвороб, ним викликаним, в період з листопада по грудень 2019 року. Крім того, згідно з позовом, який наразі розглядає суд міста Беллуно, Китай не вживав необхідних попереджувальних заходів та не здійснював масової перевірки громадян при вильоті зі своїх аеропортів, що призвело до величезних збитків для італійського туризму.

Як заявив телеканалу Tgcom24 адвокат готелю Марко Виньола, цей приклад можуть наслідувати туристичні структури по всьому світові. Його ж клієнти, серед іншого, втратили можливість обслуговувати фінал Кубку світу з гірських лиж, який повинен був пройти в італійських Альпах у березні.

У заяві представники готелю говорять про його непередбачене закриття 12 березня, в розпал зимового сезону, що призвело до катастрофічних економічних наслідків, в тому числі, звільнення співробітників і розірвання контрактів на деякі поставки. Готель просить суд Беллуно визнати серйозні упущення китайського міністерства, які не дозволили італійській державі оперативно вжити заходів у галузі суспільної охорони здоров’я, що, безсумнівно, мінімізувало б негативні наслідки від епідемії COVID-19.

Коментарі