Швеція, як відомо, одна з небагатьох країн, яка у боротьбі з коронавірусом пішла іншим шляхом: не зачиняла школи та дитсадки, не припиняла діяльність підприємств, поставивши ставку на формування «колективного імунітету». Нещодавно епідеміолог цієї країни, звітуючи про стан справ у шведському МОЗ, навмисне чи ненароком образив колег-італійців та державу в цілому. На цю заяву негайно відреагував посол Італії.

Справедливі зауваження італійського посла

Посол Італії в Швеції Маріо Коспіто розкритикував заяву державного епідеміолога цієї країни, Андерса Тегнелла, про стан системи охорони здоров’я в його державі. Про це 28 травня повідомила шведська служба новин Sveriges Radio.

У прес-релізі на сайті італійського консульства посол Маріо Коспіто піддав різкій критиці заяви Тегнелла, озвучені ним у інтерв’ю шведському виданню 24 травня. Під час спілкування з журналістами Тегнелл говорив про стан догляду за літніми людьми у Швеції під час пандемії коронавірусної інфекції і необережно порівняв шведське суспільство з італійським. Зокрема, епідеміолог заявив наступне:

«Я думаю, що в такому сучасному і багатому суспільстві, як Швеція, ми повинні бути в змозі захистити наших людей похилого віку. Ситуація не повинна бути такою, як це виглядало в Китаї або, навіть в Італії, де ресурсів для цього менше»

Дана заява спонукала посла Коспіто опублікувати повідомлення на сайті посольства, в якому дипломат відповів на заяви офіційної особи шведської влади. Коспіто в свій захист послався на той факт, що, згідно з оцінками Всесвітньої ООЗ, система охорони здоров’я Італії вважається однією з кращих в світі і займає друге місце в рейтингу країн, в той час як Швеція – 23-те.

«Середня тривалість життя в Італії становить 83,4 років, а в Швеції – 82,2. Що стосується лікарняних місць, то в Італії 3,4 місця на 1 000 жителів, а от у Швеції цей показник дорівнює 2,2. Всі люди за межами Італії повинні підтримувати нашу країну і бути з нею солідарними – інші держави, включаючи Швецію, отримали перепочинок, в якому нам, за волею долі, було відмовлено», – заявив Коспіто.

Коментарі