Сьогодні вночі, 6 липня 2020 року, помер знаний італійський композитор та музикант Енніо Морріконе. Зі смертю цієї людини закінчується ціла епоха, якою пишалися поціновувачі справжньої музики. Митець за життя створив сотні музичних творів, які знає весь світ.

Некролог самому собі: рукописи не горять

Відомий італійський композитор Енніо Морріконе помер на 92-му році життя, повідомив телеканал новин Rainews24. Уточнюється, що кілька днів тому він зламав стегно, і в ніч на понеділок митця не стало. Він помер в одній з римських шпиталів від наслідків падіння. Інші подробиці поки не відомі.

Енніо Морріконе народився в Римі у родині музиканта, закінчив консерваторію по класах труби, інструментування і композиції. Спочатку виступав у нічних клубах і готелях, пізніше влаштувався в театр. У 1950 році почав аранжувати популярні пісні для радіо і телебачення, а з 1966-го став писати музику до фільмів.

Широку популярність Морріконе отримав, працюючи над спагетті-вестернами свого колишнього однокласника Серджо Леоне, а пізніше, співпрацюючи з Бернардо Бертолуччі, П’єро Паоло Пазоліні, Даріо Ардженто та іншими митцями.

Європейська слава переросла в світову, і композитора запросили до Голлівуду. Там він написав прекрасну музику до стрічок Романа Поланскі, Олівера Стоуна, Брайана де Пальми, Квентіна Тарантіно та багатьох інших.

Всього Морріконе створив звукове оформлення до 400 фільмів і серіалів, отримав два «Оскари», дев’ять разів ставав лауреатом італійської кінопремії «Давид ді Донателло», тричі – «Золотого глобуса», шість – BAFTA.

Цікаво, що італійський композитор при житті написав некролог самому собі. Цю незвичну новину оголосив адвокат і друг сім’ї Джорджо Ассумма. Текст послання він показав журналістам, які зібралися біля римської лікарні, де помер Морріконе.

«Я, Енніо Морріконе, помер. Я оголошую про це всім друзям, які завжди були поруч зі мною, але і тих, хто далеко, я вітаю з великою любов’ю».

У некролозі Морріконе пояснив бажання провести поховання у приватній формі: «я не хочу нікого турбувати», і тепло попрощався з рідними і близькими. Своїй дружині Марії наостанок він знову висловив «неймовірну любов, яка тримала нас разом».

Співчуття сім’ї митця висловили італійська влада, провідні політики, великі театри і оркестри.

Коментарі