Коефіцієнт нетерпимості до спроб посилення карантинних заходів на території Апеннін зростає у геометричні прогресії. Зафіксовано дуже багато випадків зухвалих нападів на співробітників поліції у зв’язку з тим, що вони робили зауваження громадянам та вимагали дотримання правил карантину. Що це – суспільна недолугість чи ситуація з категорії «терпець урвався»?

Треба щось робити: вакханалія на вулицях Італії

Згідно з діючими постановами, громадяни повинні носити маски у суспільному транспорті та приміщеннях. Правила діють від шостої ранку до 18.00 включно, крім того, заборонені дискотеки та масові заходи, особливо у тісних залах. Між тим, більшість італійської молоді впевнена, що Сovid-19 – є міфом, навіщось вигаданим корпораціями. Також багато хто свято вірить у те, що хвороба для них не страшна, адже вбиває лише літніх людей. І те, й інше, скоріше за все, абсолютна маячня, але багато хто її пропагує. Звідси подібне відношення до поліції. Крім того, у людей викликають невдоволення чималі штрафи, що доходять до 400 євро.

Результатом суспільної кризи стали багаточисельні напади на копів у різних містах Італії. Наприклад, в Римі компанія у складі декількох молодих людей віком до 25 років жорстоко побила поліцейських, та так, що їх довелося госпіталізувати. Подібна сутичка сталася також і біля фонтану Треві, причому після неї одному копу знадобилася травматологія, адже йому зламали руку.

Проте не тільки громадяни країни, але і туристи демонструють вкрай зверхнє та безвідповідальне відношення до правил карантину у Італії. В одному з попередніх дописів розповідалося про німецького туриста, який знущався з пасажирів річкового трамвайчику у Венеції та відмовлявся надягати маску, за що і був силоміць висаджений на берег.

Як вплинути на цю загрозливу ситуацію, поки що не відає ніхто, але ймовірно, уряд помітив проблему та розробляє вихід зі скрутного становища. Тим більше, що з приходом дощової осені до коронавірусної пандемії обов’язково приєднається грипозна.

Коментарі