Італійські карабінери провели обшук у 11-ти підозрюваних осіб, яких звинувачують у підриві авторитету та честі президента Італії Серджо Маттарелли. Більше того, у справі фігуруватимуть також заклики до злочинних дій, направлених на дискредитацію влади.

Професори та студенти, або Хто незадоволений президентським правлінням

Карабінери проводили операцію, згідно запиту римської прокуратури, у деяких містах країни, в тому числі Турині, Перуджі та Болоньї. Один з фігурантів справи є професором знаного університету – слідство вважає, що саме він зв’язувався з групами та активістами антисемітського і расистського направлення, при чому робив це за допомогою російської соціальної мережі «ВКонтакті». Крім нього, є ще декілька підозрюваних.

Карабінери провели обшуки, які, зокрема, розповсюджувалися на соціальні профілі та електронні рахунки підозрюваних. У результаті були вилучені багаточисельні системи та обладнання, що використовувалися для відправлення погроз на адресу президента. Вказаний контент датується з квітня 2020 року по лютий 2021-го. Вік підозрюваних становить від 44 до 65 років.

Погрози та образи розповсюджувалися також за допомогою інших соціальних мереж, що, ймовірно, є результатом ретельно продуманої агресивної стратегії, направленої проти інститутів влади Італії. Весною 2018 року вже була схожа історія, але у «Фейсбуці». Тоді звинувачувана особа щиро покаялася та публічно попросила пробачення.

Коментарі