Державна допомога наразі – найбільш затребувана послуга для збіднілих за час карантину верств населення, але не всі її можуть отримати. Натомість, зухвалі мафіозні ділки, не вагаючись, оформлюють собі участь у програмі для малозабезпечених італійців та відбирають цю можливість у тих, кому це життєво необхідно.

Нажива на сльозах: мафія остаточно втратила совість

Понад сотню представників італійської мафіозної організації “Ндрангета” (‘Ndrangheta) виявила італійська Фінансова гвардія у якості нелегальних учасників програми так званого громадянського доходу – державної допомоги для малозабезпечених, повідомляє відомство.

Правоохоронці виявили, що виплати від держави, максимальний розмір яких може досягати 780 євро на місяць, отримував 101 видний член угрупування, що діє в провінції Реджо-Калабрія. Серед них діти «італійського Пабло Ескобара» Роберто Паннунці, один з яких, пішовши по стопах батька, також був засуджений за контрабанду кокаїну.

Фінгвардія підкреслює, що мафіозі зверталися за держдопомогою «при повному розумінні того, що обмежені державні ресурси для підтримки більш слабких верств населення по-справжньому необхідні тим, хто цього найбільше потребує».

Як пояснив капітан Фінансової гвардії Джорджо Сільвестрі, розслідування виявило 116 можливих шахраїв. П’ятнадцять з них не отримували гроші безпосередньо, але будучи членами сімей адресатів допомоги, підписували заяви про необхідність виплат.

В рамках операції правоохоронці звернулися за відкликанням виплачених коштів, загальна сума яких встигла досягти 516 тис. євро. Припинення майбутніх виплат дозволило державі заощадити ще 470 тисяч.

Як зазначає силовий підрозділ міністерства фінансів, значення проведеного розслідування особливо велике у світлі збільшеного попиту на державну підтримку в умовах економічних труднощів населення за часів пандемії коронавірусу.

Коментарі