Протягом трьох останніх місяців прохання про допомогу в Caritas та Banco alimentare зросли на 40 відсотків. Про це свідчать дослідження Coldiretti. Існує ймовірність, що ця цифра може бути трішки завищеною. Оскільки разом із тими, хто втративши засоби до існування, справді не має що їсти, є й такі нахабні іноземці, які проживаючи в Італії, прохають про допомогу в їжі, просто користаючи з ситуації. Але залишмо це на їхній совісті.

З аналізу Coldiretti випливає, що кількість нових зубожілих, а це мільйон осіб, які потребують допомоги в їжі, зросла через економічну та соціальну кризу, спричинену надзвичайною ситуацією та наслідком втрати робочих можливостей.

Як зазначає Coldiretti, серед нових вбогих є ті, хто втратив роботу, дрібні торговці або ремісники, яким довелося закрити діяльність, люди, зайняті в незадекларованих робочих галузях, які не користуються спеціальними субсидіями або державною допомогою і не мають заощаджень, а також багато робітників, які ведуть тимчасову чи епізодичну діяльність. Люди та сім’ї, які ніколи не відчували таких проблемних умов життя, приходять у центри роздачі продуктів харчування, їдальні солідарності. Крім того, в центри роздачі їжі щодня надходять десятки дзвінків із проханням про допомогу, оскільки батьки та матері не знають, як годувати своїх дітей і соромляться, вперше зіткнувшись з такими труднощами.

Групі нових вбогих, яка збільшує загальну кількість потребуючих в Італії до 3,7 мільйона, потрібні автівки, аби забезпечити себе їжею. Складні ситуації широко поширені на всьому півострові, але найбільші проблеми спостерігаються на півдні країни: 20% вбогих у Кампаньї, 14% у Калабрії та 11% на Сицилії. У Лаціо 10% та в найбільш економічно розвиненій Ломбардії 9%.

Серед них, за оцінками Колдіретті, – 700 тисяч дітей віком до 15 років, яким потрібна допомога, щоб пити молоко або їсти при загостренні кризи в сім’ях та закритті шкільних їдалень, де багато отримували гарантовану гарячу страву. Небачена соціальна надзвичайна ситуація як у післявоєнний період.


Майже 4 з 10 італійців (39%) з початку надзвичайних ситуацій заявили про участь у ініціативах солідарності для допомоги тим, хто найбільше потребує, шляхом пожертвувань або посилок з харчуванням. Тільки на фермерських ринках було зібрано 500 тисяч кілограмів якісної їжі, в рамках ініціативи “призупинених витрат” з безкоштовними поставками фруктів, овочів, сирів, салямі, макаронів, консервованих помідорів, борошна, олії та вина, подарованих десяткам тисяч сімей та людей, які найбільше потребують.

“У цьому контексті ми також отримали в розпорядження 250 мільйонів, виділених на придбання їжі для найбільш потребуючих сімей та стикаємося з ситуацією, яка з кожним днем ​​стає тривожнішою”, – говорить президент Coldiretti Етторе Прандіні. Він наголошує, що “немає часу на марнотратство, необхідно якомога швидше опублікувати дзвінки, щоб надати оперативну допомогу, якої очікує велика частина населення. Важливий захід як для сімей у скруті, так і для виробничої діяльності з придбання виготовленої в Італії продукції, щоб допомогти італійським господарствам у великих труднощах”.

Коментарі