Жителі Венето та багаточисельні туристи  декілька днів тому стали свідками рідкісного природного катаклізму, адже висока вода з’являється на поверхні площі Сан-Марко в основному восени або навесні, але ніяк не у серпні місяці. Вірніше, влітку висока вода іноді спостерігалася на центральній площі Венето, але не у таких масштабах.

Сан-Марко затопило – туристи у захваті

Мешканці Венеції не особливо засмутилися, коли вода неочікувано вкрила центральну площу міста, адже порівняно з листопадом 2019 року, підняття рівня на метр виглядало незначним (тоді вода піднялася майже на 2 метра). Нагадаємо: два роки тому, восени, внаслідок потужної повені загинуло двоє людей, а древньому місту було нанесено величезні збитки.

Цього разу ніхто не бідкався, навпаки, туристи виявляли неабиякий захват – на площі у воді бавилися діти, а деякі пари танцювали та обіймалися.

Влада твердить, що на даний момент площа Сан Марко знаходиться у повній безпеці. Хоча і наголошує, що подібні феномени для літнього періоду не характерні. Чому ж так сталося? Виявляється, висока вода з’явилася завдяки потужним вітрам та астрономічним припливам. Зіграли свою роль і дощі. Проте, вчені заспокоюють – у найближчі дні нових повеней очікувати не варто.

Коментарі