Італійські вчителі, школярі та їх батьки, власне, як і громадяни більшості країн, вже два місяці з перемінним успіхом пристосовуються до дистанційної освіти. На Апеннінах левова частка навчальних закладів використовує ресурс під назвою WeSchool, але знайти спільну мову з цією далекою від досконалості онлайн-платформою вдається одиницям.

Граніт науки: нетривіальні проблеми

Почнемо з того, що не у всіх сімей через є вдома персональні комп’ютери, а на смартфонах ця програма дає перманентний збій. У підсумку виходить, що третина класу не має можливості повноцінно брати участь у навчальному процесі. Причому найчастіше це стосується дітей іммігрантів. Чималі труднощі виникають через неякісний інтернет. В Італії з ним і без пандемії не все було ідеально, а зараз, коли в Мережі сидить одночасно величезна кількість людей, справи стали зовсім кепські. Під час занять (в деяких школах вони проводяться лише раз на тиждень) учні, як правило, практично нічого не чують, намагаючись мало не по губах здогадатися про те, що хоче донести до них учитель.

Багато батьків вважають, що WeSchool – програма, схвалена італійським Міносвіти, однозначно не підходить для проведення онлайн-уроків. І хоча існує величезна кількість інших більш пристосованих для відеоконференцій ресурсів, італійські вчителі відмовляються до них підключатися.

По суті, платформа виконує функцію величезного контейнера, в який викладацький склад регулярно завантажує візуальні матеріали, скан-копії підручників і тести. А далі пояснення нових тем і контроль виконання завдань повністю лягає на плечі батьків, яким, крім усього іншого, доводиться умудрятися працювати віддалено та ще й в умовах підвищеного стресу. Виходить, що, якщо у мам і тат немає часу, бажання і викладацьких навичок або грошей на комп’ютер, страждають діти.

Навчання з присмаком депресії

У цієї медалі є ще одна, не менш драматична сторона, якою не можна нехтувати. За даними опитування, проведеного італійською асоціацією психологів, серед школярів у віці від 12 до 19 років, 68 % молодих людей і 42 % дівчат переживають глибоку депресію через віддалене навчання і неможливість спілкуватися з однолітками. Але вирішити цю проблему найближчим часом, судячи з усього, навряд чи вийде.

Італійські школи будуть продовжувати дистанційну освіту до кінця навчального року, а у вересні, швидше за все, з метою забезпечення соціальної дистанції учнів розділять на групи, і їм буде запропоновано чергувати онлайн-навчання та офлайн-заняття в класі.

Коментарі