Ніщо не вічне у місячному сяйві, тому й карантин, який добряче набрид 90 % людства, теж повинен, нарешті, скінчитися. Що чекає нас далі? Це сакраментальне питання ставить перед собою чи не кожна людина. Варіантів декілька, але в цілому політики та вчені одностайні – сухими нам із цього не вийти!

План Конте та банки-самаритяни

Джузеппе Конте нещодавно заявив, що вже до кінця цього тижня представить суспільству детальний план виходу з економічної кризи, викликаної карантинними заборонами. Політик зазначив, що стрімкого відкриття підприємств та організацій очікувати годі – все буде відбуватися повільно та поетапно. Держава на деякий час перетвориться на сліпого, що намагається пересуватися незнайомою місцевістю, або на сапера, який помиляється один раз. Це не дивно, адже як поведе себе міна уповільненої дії (читай – коронавірус) у суспільстві, що масово вийде з ізоляції – невідомо.

Почувши про потенційне послаблення обмежень, активізувалися банки. Установи вже пропонують так звані антикризові кредити. Італійські банки почали приймати заявки на отримання сум обсягом до 25 тисяч євро. Прохання можуть подавати підприємці та самозайняті особи. Максимальний термін кредитування – 72 місяці (6 років). Кредити забезпечені 100 % державними гарантіями і будуть видаватися за зниженою процентною ставкою.

Між тим, уряд вважає, що існує загроза активізації злочинних елементів, що на тлі постпандемічних настроїв, можуть знайти собі нові галузі діяльності. Щоби запобігти реалізації планів організованих угруповань, поліція наразі розробляє низку ефективних заходів.

Прогнози – справа невдячна, тому поживемо – побачимо!

Коментарі