На період пандемії в Італії розпочала роботу спеціальна бригада мистецтвознавців, реставраторів та робочих, котрим доведеться у буквальному сенсі злетіти високо догори для того, щоб привести до ладу одну із знаних світових пам’яток – Пізанську вежу.

Піза на карантині, вежа – у порядку

У 1986 році унікальному архітектурному ансамблю було присвоєно статус Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Реставрація пам’ятки – дуже відповідальна місія, тому команда, котрій довірили цю ювелірну роботу, перед тим як долучитися до справи, дисципліновано прослухала 40-годинний спецкурс в учбовому центрі «Вертика», що знаходиться у Брешії. Команда складається з чотирьох чоловіків та стількох же жінок, середній вік яких не перевищує 35 років.

Наразі вісім реставраторів будуть планомірно підійматися по зовнішнім фасадам та внутрішнім стінам, а також дахам, щоб перевірити стан матеріалів. Реставрація потрібна як для збереження історико-художньої спадщини, так і задля безпеки туристів, тому що відколотий фрагмент мармуру може нанести серйозної шкоди.

До речі, саме тому реставрацію безцінних історичних пам’яток було вирішено провести у період локдауну, тоді, коли в місті практично немає туристів.

Коментарі